Maç bahane, etkinlik şahane

NBA Europe Live Tour 2007 İstanbul ayağı, yalnızca Efes Pilsen-Minnesota Timberwolves maçıyla sınırlı değil. Konuk Minnesotalı basketbolcular sosyal sorumluluk projelerine de katılıyorlar.

İSTANBUL - NBA Europe Live Tour 2007 İstanbul ayağı, yalnızca Efes Pilsen-Minnesota Timberwolves maçıyla sınırlı değil. Konuk Minnesotalı basketbolcular sosyal sorumluluk projelerine de katılıyorlar. Konuk takım
oyuncularından Theo Ratliff ve Ryan Gomes, asistan koç Fred Hoiberg ile 90'lı yılların efsane Chicago Bulls kadrosundan BJ Armstrong, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) ve Adidas yetkilileriyle birlikte, Fındıkzade Eğitim Parkı'nda yenilenen basketbol sahasının açılışına katılarak, öğrencilerle bir araya geldi.
NBA Cares ve Adidas işbirliğiyle yenilenen basketbol sahasının açılışında konuşan Ryan Gomes, yeni bir sahada oynamanın keyfini gençlik yıllarından bildiğini kaydederek, "Umarım bu sahayı kullanmaktan zevk alırsınız. Hayallerinize ulaşmak için zorlu bir çalışma gerekir" diye konuştu. BJ Armstrong ise İstanbul'da bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.
Gomes, Ratliff, Amstrong ve Hoiberg, daha sonra yeni sahada atış, top sürme ve pas verme gibi oyunun temel kurallarıyla ilgili, öğrenciler için kısa bir basketbol eğitimi verdi. Oyunculara büyük ilgi gösteren öğrenciler, programın sonunda hep birlikte fotoğraf çektirdiler.
(Spor Servisi)