Maç bitiminde tribünlerde 'Zico istifa' sesleri vardı

Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki karşılaşma sonrası Fenerbahçeli taraftarlar teknik direktör Zico'ya tepki gösterdi. Taraftarlar 'Zico istifa' tezahuratı yaptı.

  • Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki karşılaşma sonrası Fenerbahçeli taraftarlar teknik direktör Zico'ya tepki gösterdi. Taraftarlar 'Zico istifa' tezahuratı yaptı. Öte yandan maçtan önce Sarı-Lacivertli taraftarlar, iki kalecileri, Volkan ve Serdar'ı beraber tribünlere çağırdı.
  • Fenerbahçe'de son haftalarda alınan başarısız sonuçlar sonrası eleştiri oklarının 1 numaralı hedefi olan kaleci Volkan Demirel, teknik direktör Zico tarafından kulübeye çekilirken, Serdar ilk 11'de yer aldı. 10. haftada Fenerbahçe kalesini Rüştü'den devralan Volkan, 13 haftadır lig maçlarında görev yapıyordu. Serdar ise bu sezon ilk kez bir lig maçında ilk 11'de yer aldı. Zico, ligde 13 haftadır ilk 11'de görev verdiği Deniz'i de yedek soyundurdu.
  • Fenerbahçe kongre üyesi olan Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz için maraton tribününde 'Mecnun başkan seninle gurur duyuyoruz' pankartı açıldı. Güvenlik görevlilerince kaldırılan bu pankart daha sonra Migros tarafındaki kale arkası tribünde tekrar açıldı.
  • Ev sahibi taraftarlar, maraton üst tribünün sağında tribün korkuluklarına 'Seyrantepe'yi bırak Kyoto'ya bak' yazılı pankart astı. Sarı zemin üzerine lacivert renkte yazılan pankarttaki Seyrantepe yazısının 'rant' harflerinin kırmızıyla yazıldığı görüldü.
  • Sarı-Lacivertli taraftarların, kötü sonuçlar nedeniyle takımı protesto için maçın ilk dakikalarında yapmayı planladığı protesto, tribünlerin farklı davranması nedeniyle amacına ulaşmadı. Bazı grupların maç başlayınca tezahürat yapmadığı görülürken, bazı gruplar desteğini sürdürdü.
  • Maç, vefat eden Fenerbahçe'nin ve milli takımın eski oyuncusu ve Fenerbahçe Kulübü üyesi Melih Ilgaz için yapılan saygı duruşuyla başladı.
  • Fenerbahçe Kulübü, eski yönetici Hakan Bilal Kutlualp'in Schalke'nin Brezilyalı futbolcusu Lincoln'ü transfer edip, kulübe hediye edeceği şeklinde medyada yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Kutlualp de haberleri yalanladı.