Maç bitti, biber gazı başladı!

Maç bitti, biber gazı başladı!
Maç bitti, biber gazı başladı!
Tokat'ta oynanan Reşadiye Termalspor-Zile Belediyespor play off maçı sonrası olay çıktı. Polis gerginlik çıkartan Zile Belediyespor taraftarına biber gazı ile müdahale etti.

TOKAT - Birinci amatör küme çeyrek final maçında Reşadiye Termalspor ile Zile Belediyespor karşılaştı. Uzunburun sentetik sahada yağmur altında oynanan karşılaşmayı her iki takımın taraftarı da takip etti. Hakem Sebahattin Afacan'ın yönettiği maça her iki takım hızlı başlarken, ilk yarıyı Reşadiye Termalspor 2-0 öne kapadı. İkinci yarıda ise Zile Belediyespor yakaladığı fırsatları bir türlü golle sonuçlandıramadı. Karşılaşma sırasında her iki takım futbolcuları arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Zile Belediyespor taraftarları da maçı kötü yönelttiği gerekçesiyle hakem Sebahattin Afacan ve yardımcıları Ali Rıza Kuyucu ile Yunus Teryaki'ye tepki gösterdi. Yaşanan bu olaylar sonrası takviye olarak bölgeye polis sevk edildi. Karşılaşma Reşadiye Termalspor'un 2-0'lık üstünlüğüyle sonuçlandı.

BİBER GAZLI MÜDAHALE

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte Zile Belediyesporlu bazı futbolcular, hakem Sebahattin Afacan'a tepki göstererek üzerine yürüdü. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri, hakem üçlüsünün çevresine geçerek futbolcuları uzaklaştırmaya çalıştı. Bu esnada Zile Belediyesporlu taraftarlar sahanın çıkış kapısına yürümek istedi. Ancak polis buna izin vermeyince gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik sırasında polis biber gazı sıktı. Biber gazından bazı taraftarlar ve emniyet müdür yardımcısı Enver Çolak etkilendi.

Yaşanan olaylar sonrası taraftarlar geldikleri otobüse bindirildi. Biber gazından etkilenen taraftarlara ise ambulansta müdahale edildi. Hakem üçlüsü, olayların bitmesinin ardından polis eşliğinde sahadan çıkarıldı. Mustafa TURAPOĞLU- Fatih YILMAZ (DHA)