Maç bitti, kargaşası bitmedi

Beşiktaşlı taraftarlar, dünkü derbi maça büyük ilgi gösterdi. BJK Cola Turka Arena tribünleri maçın başlamasına saatler kala dolarken, Siyah-Beyazlı taraftarlar yaptıkları tezahüratlarla takımlarına destek verdi. Tribünler tıklım tıklım dolarken...

  • Beşiktaşlı taraftarlar, dünkü derbi maça büyük ilgi gösterdi. BJK Cola Turka Arena tribünleri maçın başlamasına saatler kala dolarken, Siyah-Beyazlı taraftarlar yaptıkları tezahüratlarla takımlarına destek verdi. Tribünler tıklım tıklım dolarken, bazı taraftarlar salona giremedi. İki takım arasındaki anlaşma gereği Fenerbahçe taraftarları salona gelmezken, Siyah-Beyazlı taraftarlar maç öncesi ve sırasında zaman zaman ezeli rakipleri aleyhine küfürlü tezahüratlar yaptı. Bu arada Siyah-Beyazlı taraftarlar maç öncesinde üzerinde basketbol takımının fotoğrafı olan ve Beşiktaş ambleminin yer aldığı dev bir pankart açtı.
  • Karşılaşmanın bitimine 2 dakika kala Beşiktaşlı Nicevic ile Fenerbahçeli Mirsad arasında tartışma yaşandı. Bir pozisyon sonrası birbirlerinin üzerine yürüyen ikiliyi hakemler ve takım arkadaşları ayırırken, iki oyuncu da teknik faul aldı.
  • Maçın bitiminde bazı Beşiktaş taraftarları soyunma odasına yönelen Fenerbahçeli oyuncuların üzerine yabancı maddeler attı. Daha sonra Fenerbahçe Ülker soyunma odası önünde bir kargaşa yaşanırken, güvenlik güçleri olaylara müdahale ederek büyümesini engelledi. Bu sırada Beşiktaş Asbaşkanı Ertunç Soğancıoğlu ile güvenlik görevlileri arasında da tartışmalar oldu. Olayların yatışmasının ardından bu kez bir bayan taraftarla güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşandı. Güvenlik görevlileri başına Fenerbahçe şapkası takmak istediği iddia edilen bayan taraftarı salon dışına çıkardı.
  • Beşiktaş'ın yeni transferi Predrag Drobnjak'a taraftarlar maç öncesi sevgi gösterilerinde bulundu. Sıp oyuncu, lisansı yetişmediği için dünkü maçta görev alamadı. Bu arada Fenerbahçe Ülker'de sakatlıkları bulunan İbrahim Kutluay ve Semih Erden derbi maçta oynayamadı.
  • Derbi maç için İstanbul Emniyeti salon çevresi ve içinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Salona girenler didik didik aranırken, taraftarların üzerinde bulunan bozuk para ve çakmakların içeri alınmasına izin verilmedi. Bu arada yabancı madde atılmasına karşı Fenerbahçe Ülker yedek oyuncuları ve teknik heyetinin bulunduğu bölümün arkasına portatif camekân konuldu.
  • Beşiktaş koçu Ergin Ataman ise karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada iki takımın da normal oynadığını ifade ederek, "Ortaya çıkan fark ise iki takımın gücünü gösterdi" dedi. Ataman, taraftarlarla birlikte çok önemli bir karşılaşmadan galip ayrıldıklarını vurgulayarak, şunları söyledi: "En başından beri söylüyorum, bu takımın taraftar desteğine ihtiyacı var. Bugün de gösterdik ki çok iyi bir ekibiz. Taraftarımız yanımızda olursa biz bütün zorlukları aşabiliriz. Herkese buraya kadar gelip destekledikleri için çok teşekkür ederim. Bütün oyuncularımı güzel galibiyetten dolayı kutluyorum. Çok iyi bir form yakaladık, 18 maçın 17'si bizim galibiyetimizle sona erdi. Umarım bu şekilde devam ederek hedeflerimize ulaşırız."