Maç Collina'nın

Türkiye-İngiltere maçını dünyanın en iyi hakemlerinden Pier Luigi Collina yönetecek. Türk takımları Collina'nın yönettiği maçlarda hiç kaybetmedi.

İSTANBUL - Türkiye-İngiltere maçında düdük çalacak Danimarkalı hakem Kim Milton Nielsen'in sakatlığı nedeniyle affını istemesi üzerine UEFA dev karşılaşma için Pier Luigi Collina'yı görevlendirdi. İtalyan hakemin yönettiği maçlarda Türk takımları şimdiye kadar yenilgi almadı. Collina en son Milli Takım'ın 2002 Dünya Kupası ikinci turunda Japonya'yı 1-0 yendiği maçta düdük çalmıştı.
Öte yandan Türkiye maçına geniş yer ayıran Ada basını, Michael Owen'ın sakatlığını ön plana çıkardı. Liverpool'da forma giyen Owen'ın Türkiye maçında oynama şansının yüzde 50 olduğu belirtilirken, bazı gazeteler ise bu oyuncunun maça kadar hazır olacağını yazdı. Gazeteler ayrıca Hakan Şükür'ün Akçaabat Sebatspor maçında sakatlanmasına da geniş yer verdi. The Guardian, Owen'ın sakatlığının İngiltere'ye stratejik bir tahribat verebileceğini belirterek, "Bu Eriksson'a sabotaj gibi oldu. Böylece Liverpool'un forvetine ne kadar bel bağladığını anlayacak" diye yazdı.
The Daily Telegraph, Hakan Şükür'ün sakatlığının Türkiye'nin düzenini bozduğunu vurgulayarak, "Bu durum Şenol Güneş'i değişiklik yapmak zorunda bırakabilir. Güneş Nihat Kahveci, Gökdeniz ya da İlhan Mansız arasından zorunlu bir seçim yapacak" yorumunu yaptı.
(Spor Servisi)