'Maç önemli ama dostluk da'

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2 nisanda oynanacak İngiltere maçı ile ilgili olarak, kazanan ekibin bir adım öne geçeceğini söyledi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

NEWCASTLE - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2 nisanda oynanacak İngiltere maçı ile ilgili olarak, kazanan ekibin bir adım öne geçeceğini söyledi. İngilizlerin son dönemde yaşadıklar kriz nedeniyle, Türk takımı olarak rakibi küçümsemediklerini belirten Güneş, "Onları gözümüzde de büyütmüyoruz, sonuçta puan savaşına çıkıyoruz" dedi.
Güneş, İngiltere Milli Takımı'nın artıları ve eksileri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "İngilizler bir kriz yaşadılar ancak bunu aşacaklar. Zaten son haftalarda da, milli takım oyuncuları kendi takımlarında çıkıştalar. Burada önemli olan bizim ne yapacağımız, onların değil. Büyük bir maç oynayacağız, takım olarak bunun bilincindeyiz ve bu karşılaşmada artı değerlerimizi kullanacağız."
Başarılı çalıştırıcı, geçmişteki maç sonuçlarıyla ilgili olarak, hem Türk, hem İngiliz basınında yorumlar yapıldığını ifade ederek, "Biz bunu aştık. Eskiden oynanmış maçlar ve sonuçlar bizi ilgilendirmiyor. Biz, çarşamba günü oynayacağımız maça tam konsantre olarak, kazanmak için çıkacağız. Bunun için gücümüz var. Ben oyuncularıma geçmişe takılmamalarını, günü yaşamalarını ve kendilerinde olanı sahaya yansıtmalarını söylüyorum. Bunun dışında birşey istemiyorum. Bunun için de çalışmalarımız herhangi bir sorun yaşanmadan sürüyor. Maç önemli, ancak savaş ortamında dostluk ve kardeşlik de önemli" görüşünü dile getirdi.
Basının alınmadığı günün ilk idmanına, grip nedeniyle iki gündür çalışmalara katılamayan tecrübeli kaleci Rüştü de çıktı. Milli Takım, kendi arasında çift kale maç yaptı. Şenol Güneş, bu idmanda yine taktik ağırlıklı bir çalışma yaptırdı. Güneş'in defans oyuncularıyla da yakından ilgilendiği gözlendi. Dün geceki Liechtenstein-İngiltere arasındaki maçı ise Futbol Federasyonu Avrupa Temsilcisi Metin Tekin izledi. Öte yandan Türk futbolunun unutulmaz isimlerinden Kadri Aytaç'ın vefatı nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, UEFA'ya başvurarak maça siyah bantla çıkmak istediklerini bildirdi.