'Maç programı çok ağır'

Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, dün idman sonrası yaptığı toplantıda Futbol Federasyonu'nun yaptığı maç programlarını eleştirdi. Tecrübeli teknik adam iki gün sonra Malatyaspor ile önemli bir lig maçı oynayacaklarını belirterek, "Futbol Federasyonu yetkilileri Şampiyonlar Ligi'ni de düşünerek maç programlarını yapmalı.
Haber: CENGİZ MALGIR / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mircea Lucescu, dün idman sonrası yaptığı toplantıda Futbol Federasyonu'nun yaptığı maç programlarını eleştirdi. Tecrübeli teknik adam iki gün sonra Malatyaspor ile önemli bir lig maçı oynayacaklarını belirterek, "Futbol Federasyonu yetkilileri Şampiyonlar Ligi'ni de düşünerek maç programlarını yapmalı. Bu konuda yaptığımız itiraz, Süper Lig maçlarının yayıncı kuruluşunun görüşü doğrultusunda kabul görmedi. Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş basit çözümler bulabilirler. Geçen sene yaşadığımız sıkıntıların aynısı devam ediyor. Yoğun maç programı bizi yine zor duruma düşürecek" diye konuştu.
Siyah-Beyazlıların son idmanında İlhan yine hırsıyla gözdoldurdu. Ahmet Dursun çift kale maçta yer alırken, Yasin uzun bir aradan sonra takımla idmana çıktı. Dar alanda çift kale maç oynayan Beşiktaş'ta kaptan Tayfur maçın yıldızı oldu. Kırmızı takım mavi takımı 9-6 yendi. Teknik direktör Lucescu, "Dar alandaki futbolumuzu kondisyonla tamamlamamız gerekiyor" derken, maçı sık sık keserek, bazı futbolcularına düz koşu yaptırdı. Salonda çalışan Sergen, Lucescu'nun isteği ile sahaya çıkarak, düz koşu yaptı.
Kaptan Tayfur, Lazio maçı öncesi arkadaşlarını uyardı ve şunları söyledi: "Bu sezon üç cephede birden mücadele edeceğiz. Hepsi önemli, ancak öncelikle Şampiyonlar Ligi'ndeki Lazio maçını değil, Süper Lig'deki Malatyaspor maçını düşünmek zorundayız. Aksi takdirde ummadığımız darbe gelebilir."