'Maçı baskılar engelledi'

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, İngiltere'nin Luton Town futbol takımının önceki gece Yunan lobisinin İngiltere'deki çabaları sonucunda ve İngiliz Futbol Federasyonu'ndan gelen büyük...

LEFKOŞA - KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, İngiltere'nin Luton Town futbol takımının önceki gece Yunan lobisinin İngiltere'deki çabaları sonucunda ve İngiliz Futbol Federasyonu'ndan gelen büyük baskı nedeniyle Çetinkaya'yla maç yapamadığını belirterek, bunun kabul edilemeyeceğini söyledi.
Başbakan Soyer, bu olayda Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı Yorgos Lillikas'ın büyük gayreti olduğuna işaret etti ve Lillikas'ın, mensubu bulunduğu AKEL partisine de ihanet ederek, Tasos Papadopulos'un yanında yer aldığını söyledi. "Son durumun şovenizmin Türkçe veya Rumca versiyonunun olmadığını gösterdiğini" ifade eden Başbakan Soyer, "Demokratik karşılanmaması ve eleştirilmesi gereken bir hadisedir ve cesaretle eleştiriler yapmak gerekir. Bu maç oynansaydı, Kıbrıs Türk gençlerinin dünyayla buluşmasında bir devinim gerçekleşecekti" dedi. (Spor Servisi)