Maçı izlemek için yanlış ülkeye gittiler

Maçı izlemek için yanlış ülkeye gittiler
Maçı izlemek için yanlış ülkeye gittiler
Bosnalı bir grup taraftar, Litvanya ile oynanacak maçı izlemek isterken kendilerini Letonya'da buldular.

Bosna Hersek Milli Takımı, geçen hafta Litvanya karşısında aldığı 1-0’lık galibiyetle tarihinde ilk defa dünya kupasına gitmeye hak kazandı. Bu önemli maç için çok sayıda Bosnalı taraftar Litvanya’ya akın ederken, Litvanya’ya gideceğine Letonya’ya giden Haris Tresnjo önderliğindeki bir grup taraftar, ülkelerinde gündemin bir numaralı konusu oldu.

İmitasyon formayla maça çıktılar


Ajansspor'da yer alan habere göre; Haris Tresnjo, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Ben ve birkaç arkadaşımız Bosna maçını izlemek için Litvanya’ya gitmeye karar verdik, ama yolculuğumuz Letonya’da son buldu. Biletleri aldığımızda kimse yaptığımız hatanın farkında değildi. Oraya vardığımızda etraf oldukça sessizdi. Bizim taraftarlarımız da yoktu. Biz de etraftakilere İngilizce olarak maçı izlemek için nereye gitmemiz gerektiğini sorduk. Fakat bir genç bize yanlış ülkeye geldiğimizi söyledi" ifadelerini kullandı.

Büyük hatası nedeniyle kritik maçı kazanan Bosna Hersek taraftarı, "Bu tamamen benim aptallığım. Bunu ömrüm boyunca unutmayacağım" dedi.

Maradona'dan canlı yayında olay hareket