Maçta penaltı tartışması yaşandı

Maçta penaltı tartışması yaşandı
Maçta penaltı tartışması yaşandı
Eskişehirspor-Fenerbahçe maçının 60. dakikada bir pozisyonda penaltı tartışması yaşandı. Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu pozisyon için 'Eğer top oyunda ise penaltı' dedi.

RADİKAL-Eskişehirspor- Fenerbahçe maçının ikinci yarısında 'penaltı' tartışmalarına yol açan bir pozisyon yaşandı. Eskişehirspor-Fenerbahçe maçının en kritik pozisyonu 60. dakikada yaşandı. Ev sahibi takımın kullandığı korner atışı sırasında sarı lacivertli ceza alanı içinde Bekir İrtegün ile Mori arasında itiş kakış yaşandı ve bunun sonucunda Arjantinli futbolcu yere düştü. Kırmızı - siyahlılar bu pozisyonda penaltı itirazında bulunmalarına rağmen hakem Mustafa Kamil Abitoğlu 'devam' dedi.

 

MUSTAFA ÇULCU: TOP OYUNDA İSE PENALTI...
Hürriyet'e konuşan Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, büyük tartışma yaratan bu pozisyon için şu yorumu yaptı:
"Pozisyonu televizyondan izlediğimiz için her şeyi net olarak göremedik. Bekir ile Mori arasındaki mücadele sırasında top oyunda mıydı, değil miydi göremedik. Eğer top oyunda ise penaltı. Ancak bunu tespit edemedik. Bu tür mücadelelerde top oyunda değilse, hakem futbolcuları uyarır."