Maçtan önce Ata'nın evine ziyaret...

Maçtan önce Ata'nın evine ziyaret...
Maçtan önce Ata'nın evine ziyaret...

Aziz Yıldırım ın ardından hatıra defterine kaptan Alex de düşüncelerini yazdı.

* Fenerbahçeli yöneticiler ve bazı futbolcular dün karşılaşmadan önce Türkiye ’nin Selanik’teki konsolosluğunun bahçesinde yer alan Atatürk ’ün Evi Müzesi’ni gezdi. Atina Büyükelçisi Hasan Göğüş ile birlikte kulüp başkanı Yıldırım, ve yöneticilerin yanı sıra futbolculardan Alex, Emre, Lugano, Özer, Selçuk, Önder ve Volkan Babacan da ziyarette yer aldı. Başkan Yıldırım ve futbolcular, ziyaret sırasında Atatürk’ün Evi Özel Defteri’ne düşüncelerini yazıp, imzaladı. Yıldırım, deftere şunları yazdı: “ Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, en büyük Türk ve en büyük Fenerbahçeli Mustafa Kemal Atatürk ’ün doğduğu evde ve manevi huzurundayız. Gösterdiği hedefler ve idealleri doğrultusunda yürüyeceğimize dair sözümüzü ve; ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim’ ilkesine inancımızı huzurunuzda teyit ediyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü adına Aziz Yıldırım.” Kaptan Alex ve Lugano da deftere düşüncelerini yazıp, imzaladılar.

* Dünkü maçta sakatlığı düzelen Volkan Demirel ilk 11’de sahaya çıkarken son dakikada sakatlanan Emre Belözoğlu kadrodan çıkarıldı. Yeni transfer Mamadou Niang ise ikinci yarı oyuna girdi. 

* Karşılaşma nedeniyle Toumba Stadı çevresinde Yunan polisi geniş güvenlik önlemleri aldı. Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüs, polis eskortları eşliğinde stada geldi. Daha sonra PAOK taraftarları stada girdi.

* Selanik’te maç için Fenerbahçeli taraftarlara 2 bin 500 bilet ayrılmasına karşın, karşılaşmayı 100 kadar Sarı-Lacivertli futbolseverler izledi.