Madalyalar törenle değil, kargoyla

Ünlü spor adamı Naili Moran adına geçen hafta İzmir'de düzenlenen Yaş Grupları Türkiye Atletizm Birinciliği'nde spor tarihine geçecek bir olay yaşandı.

İZMİR - Ünlü spor adamı Naili Moran adına geçen hafta İzmir'de düzenlenen Yaş Grupları Türkiye Atletizm Birinciliği'nde spor tarihine geçecek bir olay yaşandı. İki gün süren organizasyonda tasnif işlemleri uzadığı gerekçesiyle dereceye giren sporculara madalyaları verilemedi ve ödül töreni de haliyle yapılamadı. Adreslerini federasyon yetkililerine bırakan başarılı atletlerin madalyalarının kargoyla evlerine gönderileceği açıklandı.
Atletizm Federasyonu ve organizasyon komitesinin ihmalkârlığına isyan eden atletler ve veliler, "Böyle uygulama mı olur? Kargoyla gelen madalyanın törenini evde mi yapacağız" diyerek olaya büyük tepki gösterdi.
Katılım fazla olunca...
Yetkililere göre bu aksaklığın nedeni turnuvaya beklenenden fazla bir katılım olması. Beklenenin çok üzerinde bir katılım olduğunu belirten Atletizm İl Temsilcisi Yavuz Tunç, "12-17 arası altı farklı yaş grubundan 200'ün üzerinde atletin katıldığı bu yarışların zaman alan bir puan hesaplama yöntemi var. Yarışlar saat 20.00 civarında tamamlandı. Bilgisayar sayısı az olduğu için hesaplamalar geç saate kadar sürdü. Atletleri bekletmemek için böyle bir yöntem seçildi" dedi.