'Maddi sorunumuz yok'

Almanya'daki hazırlık çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, dün sabah iki saatlik bir antrenman yaptı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

BITBURG - Almanya'daki hazırlık çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, dün sabah iki saatlik bir antrenman yaptı. Teknik direktör Christoph Daum, dünkü antrenmanda, çift kale maçla birlikte futbolculara uzun pas, kaleye orta ve gol çalışmaları yaptırdı. İdmandan sonra bir basın toplantısı yapan yönetim kurulu üyesi Hakan Bilal Kutlualp, maddi sorunları olmadığını söyledi. Başarının yalnızca futbolcu, antrenör, yönetimle değil, taraftarlarla birlikte olacağına dikkati çeken Kutlualp, 25 milyon taraftarın da üzerine düşeni yapmasını istedi.
Luciano'nun cezasının kaldırılması için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Kutlualp, İranlı futbolcu Vahedi ile İstanbul'da görüştüklerini, transferi konusunda birkaç gün daha bekleneceğini ve kararı yönetim kurulunun vereceğini söyledi. Şampiyonluk ve büyük başarılardan sonra geçen sezon başarısız olduklarını kaydeden Kutlualp, "Bunun nedenlerini araştırıyoruz. Bir an önce alnımızın akıyla taraftarımıza borcumuzu ödemek istiyoruz. Transfer konusunda Daum'un istekleri yerine getiriliyor. Yönetim kendisine telkinde bulunmuyor. Fenerbahçe'de para sorun olmaz. Ne zaman lazımsa bulunur. Ne yaptığımızı biliyoruz. Kimse endişelenmesin" dedi.
Futbolculardan Erhan Albayrak da Daum'un kendisine dörtlü savunmanın solunda görev verdiğini belirterek, "Burada başarılı olacağıma inanıyorum. Taraftarlar benden gol bekleyebilir ama bana savunmada görev verildi. Daum en iyi hocalardan biri. Fenerbahçe onun için bir basamak değil. O zaten kendisini kanıtlamış" diye konuştu. Semih de birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını, Hooijdonk ile birlikte oynamaktan mutluluk duyduğunu ve hücumda başarılı olacağına inandığını söyledi. Fenerbahçe bugün saat 18.30'da Allemania Aachen ile ikinci hazırlık maçını yapacak. Karşılaşma Show TV'den naklen yayınlanacak.