Madrid efsanelerinden Arda'ya övgüler

Madrid efsanelerinden Arda'ya övgüler
Madrid efsanelerinden Arda'ya övgüler
F.Bahçe'yi de çalıştıran Atletico Madrid'in efsane futbolcusu ve teknik adamlarından Aragones, "Arda'nın da Atletico'da efsane olacağına inanıyorum" dedi.

MADRİD (AA) - Atletico Madrid Vakfı'nın hazırladığı ve Vicente Calderon Stadı'nda sunumu yapılan "Atletico Madrid'in Efsaneleri" adlı kitabın tanıtımına katılan Luis Aragones, Arda Turan için "Kalitesini Türkiye 'de göstermiş ve Atletico Madrid'de de göstermeye devam eden bir futbolcu. Üstelik Atletico'da Türkiye'dekine nazaran daha fazla koşup, daha fazla sahada müdalede veriyor" değerlendirmesini yaptı.

Arda'nın alternatifi Diego


Atletico Madrid'in kulüp tarihindeki 110 efsane futbolcudan biri olarak kabul edilen Aragones, Arda'nın da bir gün bu kitaba gireceğine emin olduğunu belirtti.

"Atletico'da efsane olmanın anahtarı ne" sorusuna Aragones, "Şu anda yaptığı gibi sahada mücadele ve savaş vermesi, kalitesi ve kategorisi Arda'nın efsane olması için yeterli" cevabını verdi. 75 yaşındaki İspanyol teknik adam Türk ligini çok fazla takip edemediğini de belirtip, "Ama Türkiye'de çok güzel vakit geçirdim. Özlüyorum" diye konuştu.

Aragones ayrıca Atletico Madrid'in son maçta deplasmanda Villarreal ile berabere kalmasına rağmen bu sezon çok iyi bir performans gösterdiğini, şampiyonluğun peşini sonuna kadar kovalayacağını ve teknik direktör Diego Simeone'nin olağanüstü bir çıkardığını dile getirdi.

Bir garip Terim açıklaması


"EFSANE OLMA YOLUNDA İLERLİYOR"

Atletico Madrid'in diğer bir efsane futbolcusu Luiz Edmondo Pereira, Arda ile ilgili "Çok iyi bir kişi ve büyük bir futbolcu. Taraftarın çok hoşuna giden bir futbolcu ve efsane olma yolunda ilerliyor. Bir gün bu kulübün efsaneleri arasında olması için her şeye sahip" ifadelerini kullandı.

Deportivo'da teknik direktörlük yaptığı dönemde Galatasaray 'a karşı oynadıkları maçta Arda'yı tanıdığını söyleyen Javier İrureta da "Çok teknik bir futbolcu. Galatasaray'dayken bize çok sorun çıkarmıştı. Büyük bir futbolcu. Atletico'da çok iyi işler yapıyor. Eminim ki bir efsane olacaktır. Kazandığı kupalarla Atletico'da zaten bir tarih yazdı" değerlendirmesinde bulundu.

Di Maria'ya 21 milyon euro