'Madrid meyhanesi'nde bir Türk

Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımını 87-75 yenerek Avrupa ULEB Kupası'nı kazanan Real Madrid'in Türk oyuncusu Kerem Tunçeri, başarının sırrını 'takım içindeki uyum ve arkadaşlık' olarak gösterdi.

MADRİD - Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımını 87-75 yenerek Avrupa ULEB Kupası'nı kazanan Real Madrid'in Türk oyuncusu Kerem Tunçeri, başarının sırrını 'takım içindeki uyum ve arkadaşlık' olarak gösterdi. Takımındaki ilk sezonunda kısa sürede takıma uyum sağlayan ve profesyonel başarının yanı sıra güzel bir dostluk ortamı da bulan Kerem, kulübün en büyük hedeflerinden biri olan gelecek yıl Eurolig'e katılma hakkını kazanmalarının takımı rahatlattığını ifade etti. Takımda Raul Lopez ile birlikte oyun kurucu görevini üstlenen Kerem, aralarındaki tatlı rekabetin olumlu olarak sahaya yansıdığını belirtti. Türk basketbolcu, "Antrenör, her oyuncuyu hemen hemen eşit sürede oynatıyor. Her maç farklı oyuncu yıldız oluyor. Benden ve Raul'dan istediği de top dağıtmamız" şeklinde konuştu.
Kupayı kazanmalarından dolayı federasyon başkanı Turgay Demirel'in kendisine telefon edip kutladığını da söyleyen Türk basketbolcu, eylül ayında İspanya'da yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Milli Takım'ın formasını giymeyi çok arzu ettiğini, ancak buna kararı antrenör Bogdan Tanjeviç'in vereceğini kaydetti.
Öte yandan Real Madrid'in kaptanı ve İspanya Milli Takımı'nın da yıldız oyuncusu Felipe Reyes, takım içinde rahat olsun diye 'Keko' lakabını taktıkları Kerem için, "Harika bir insan. Oyunculuğunun dışında kişiliği de süper. Tek sorunu halen İspanyolcayı öğrenememesi. O ve Raul sahada bizi besliyor, biz de sayı atıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.