Madrid treninde bize de yer var

12 Dev Adam, Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki üçüncü maçında galibiyetle tanıştı ve altılı gruplara kalmayı başardı. Litvanya ve Almanya hezimetleriyle hayal kırıklığı yaratan Ay-Yıldızlı ekip, Çek Cumhuriyeti'ni yenmesine karşın ümit vermedi.

ALMA DE MALLORCA - 12 Dev Adam, Avrupa Basketbol Şampiyonası'ndaki üçüncü maçında galibiyetle tanıştı ve altılı gruplara kalmayı başardı. Litvanya ve Almanya hezimetleriyle hayal kırıklığı yaratan Ay-Yıldızlı ekip, Çek Cumhuriyeti'ni yenmesine karşın ümit vermedi. İlk periyodun başı dışında vasatın altında bir performans sergileyen Devler, üçlük atışlarda isabet sağlayamasa (20'de 10) turnuvaya veda da edebilirdi.
İkinci aşama için Madrid'e giden Milli Takım bugünü dinlenerek geçirecek. Milliler, cumartesi Slovenya'yla karşılaşacak. Slovenler, grubunda İtalya'yı, Fransa'yı ve Polonya'yı yenerek üçte üç yaptı. Türkiye, Slovenya'dan sonra Fransa ve İtalya gibi güçlü ekiplerle karşılaşacak.


Büyütmek için tıklayınız

Türkiye'nin bulunduğu C Grubu'nu Almanya'yı 84-80 mağlup eden Litvanya lider tamamladı. Bir ara 21 sayı geriye düşen Almanya, maçı bırakmazken son saniyelerdeki kritik hatalarla kazanan taraf Litvanya oldu.
Turnuvanın ilk bölümünde en büyük sürpriz Sırbistan'ın evine dönmesi oldu. Sırplar, şampiyonaya play-off'lardan katılabilen İsrail'e 87-83 mağlup olunca A Grubu'nu son sırada tamamladı. B Grubu'ndaki maçta ise Portekiz, Letonya'yı 77-67 yenerek otoriteleri şaşırtan bir diğer takım oldu.
(Spor Servisi)