Madrid Valisi'ni isyan ettiren görüntü!

Madrid Valisi'ni isyan ettiren görüntü!
Madrid Valisi'ni isyan ettiren görüntü!
Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu rövanşında Atletico Madrid'e penaltılarda elenen Hollanda ekibi PSV Eindhoven'ın taraftarları, Madrid Valisi Asuncion Dancausa'nın tepkisini çekti. Bir grup PSV taraftarı, karşılaşma öncesi Mayor meydanındaki dilenci kadınlara para atıp şınav çektirmişti.

MADRİD - Atletico Madrid-PSV Eindhoven maçının ardından olay çıkaran konuk ekibin taraftarları gözaltına alındı. İspanyol polisi, gece yarısında Sol Meydanı'nda yaşanan olaylarda bazı insanlara saldıran, arabalara zarar veren ve kamu düzenini bozan 6 Hollandalı taraftarın gözaltına alındığını açıkladı.

Basına verilen bilgide, maç için Madrid'e gelen ancak biletleri olmayan yaklaşık 200 Hollandalı taraftarın kent merkezindeki barlarda karşılaşmayı izledikten sonra sokakta taşkınlık yaptıkları bildirildi.

Sadaka için şınav çektirdiler!

"ACIKLI BİR OLAY"

Bir grup PSV taraftarının, Mayor meydanında dilenci kadınları aşağılamasına Madrid Valisi de tepki gösterdi. Vali Asuncion Dancausa, yaşananlarla ilgili, "Evsiz insanlara bu şekilde muamele edilmesi çok üzücü ve acıklı bir olay" yorumunda bulunarak, bu tip hareketlerin toplumu ve insanları küçük düşürdüğü gibi futbol ve spora da zarar verdiğini belirtti. (AA)