Madrid ve Portekiz ayaklandı! Blatter özür diledi

Madrid ve Portekiz ayaklandı! Blatter özür diledi
Madrid ve Portekiz ayaklandı! Blatter özür diledi
FIFA Başkanı Blatter'in Oxford öğrencileri önünde Ronaldo ile ilgili kullandığı ifadeler, İspanya ve Portekiz'de adeta deprem etkisi yarattı.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Sepp Blatter, Real Madrid Kulübü ve Portekiz Futbol Federasyonu'ndan özür diledi. Ancak bu özür, tarafları tatmin etmedi.

Ronaldo'dan Blatter'e cevap


Cristiano Ronaldo’nun Blatter’e yönelik yaptığı açıklamanın ardından Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti de Blatter'e tepki gösterdi. Basın toplantısı düzenleyen Ancelotti, İspanyol kulübünün Blatter’e bir mektup göndererek, bu talihsiz konuşma hakkında açıklama beklediğini belirtti. Ronaldo ile ilgili sözlerin büyük bir hata yolduğunu savunan İtalyan teknik adam, "FIFA başkanı Ronaldo’ya karşı daha saygılı olmalı" dedi.

"REAL MADRID'IN HAYRANIYIM"

Bu gelişmeler üzerine Real Madrid Kulübü'ne resmi bir mektup gönderen FIFA Başkanı, Portekizli yıldız hakkında yaptığı açıklamaların hata olduğunu söyledi. Blatter mektubunda, böyle bir duruma sebep olduğu için çok üzgün olduğunu ifade ederek, "Amacım ne Real Madrid ne onun futbolcusuna ne de taraftarlarına saygısızlık etmekti" dedi. Real Madrid'in gençliğinden beri takipçisi olduğunu dile getiren Blatter, "Bunu FIFA başkanı olarak değil Madrid takımının bir hayranı olarak söylüyorum. Cristiano Ronaldo, tıpkı Lionel Messi gibi çok özel bir futbolcu" ifadelerini kullandı.

BİR ÖZÜR DE PORTEKİZ FUTBOL FEDERASYONU'NA

Real Madrid ile Blatter arasında yaşanan bu atışmaya Portekiz Futbol Federasyonu da katıldı. FIFA başkanına bir mektup gönderen Federasyon, milli futbolcuları Cristano Ronaldo hakkında söylenen alaycı sözler sebebiyle kendilerinden de özür dilenmesi çağrısında bulundu. Blatter’in, Portekiz Futbol Federasyonu'ndan da özür dilediği belirtildi.

Ronaldo ile fena dalga geçti