Mağlubiyet faturası geldi: Yattara ve sıcak

Intertoto Kupası 3. tur ilk maçında Romanya'nın Otelul Galati takımına 2-1 yenilen Trabzonspor, Türkiye'ye döndü. Bordo-Mavili takımda yenilginin faturası doğal olarak İbrahima Yattara'ya kesildi.

TRABZON - Intertoto Kupası 3. tur ilk maçında Romanya'nın Otelul Galati takımına 2-1 yenilen Trabzonspor, Türkiye'ye döndü. Bordo-Mavili takımda yenilginin faturası doğal olarak İbrahima Yattara'ya kesildi. Henüz yarım saat dolarken oyundan atılan Gineli oyuncuya yönetim ağır bir ceza vermeyi planlıyor. Sezon öncesi kampına da geç katılan Yattara'nın sorumsuz davranışlarından sıkılan yönetim, "Ya aklını başına toplarsın ya da gereği yapılır" diyerek tepkisini ortaya koydu. Bugünkü yönetim kurulu toplantısında nasıl bir ceza çıkacağı belli olacak.
2-1'lik sonuç eleminasyonlu maçlar için fena sayılmayacak bir sonuç. Trabzonspor cephesinin Romanya'daki ilk randevu ve rövanşla ilgili düşünceleri ise şöyle:
Ziya Doğan: "10 kişi kalmamız ve 42 derece sıcaklıkta maçı oynamamız bizi olumsuz etkiledi. Olumsuzluklara rağmen pozisyonlar bulduk. Rakibimize de pozisyon verdik. Rakip oldukça disiplinli oynuyor. Sezonu da erken açmaları daha hazır olmalarını sağladı. Her şeye rağmen 1-0 mağlup olmaktansa 2-1 mağlubiyeti tercih ederim. Bu nedenle bu sonuç beni memnun etti. Çünkü aşırı sıcakta eksik kalınca oyuncularım aşırı efor sarf etti. Buradan avantajlı dönüyoruz."
Çağdaş Atan: "İnanılmaz bir sıcak hava vardı. Bu da bizi yüzde 100 etkiledi. Onlar hava şartlarına bizden daha fazla alışıktılar. Ama yine de kazanabileceğimiz bir maçtı. Trabzon'da turu geçeceğimize inanıyorum. Çünkü biz onlardan çok daha iyi bir takımız. Kırmızı kart pozisyonunda rakibim benim üzerime geldi. Ben de sadece onun yakasından tuttum. Hakem herhalde sarı kartım olduğunu unutmuştu. Çünkü ben ikinci sarı kartım olduğunu söyleyince duraksadı."
Ersen Martin: "Golü attığımız iyi oldu. Kendi taraftarımız önünde turu geçeceğimize inanıyorum. İkinci maçta da gol atıp bu maçta attığım golü daha anlamlı hale getirmek ve turu geçen taraf olmayı istiyoruz. Şu gerçek ki 2-1, 1-0'dan daha iyi bir skor."
Tolga Seyhan görüşme odasına
Bu arada Trabzonspor'a transferi gündemde olan Şaktar Donetskli Tolga Seyhan bugün Trabzon'a gelerek yönetimle görüşecek. Daha önce prensip anlaşmasına varılan milli futbolcu, maç başına para teklifine sıcak bakmıyor. Ödeme konusunda yaşanan bu pürüzün Ziya Doğan'ın araya girmesiyle aşılması bekleniyor. Doğan, son Otelul mücadelesinde kaptan Hüseyin Cimşir'i stoper oynatınca bu bölgedeki eksiklik dikkat çekmişti. (Spor Servisi)