Mahalle halkı stadı işgal etti, maç iptal oldu!

Mahalle halkı stadı işgal etti, maç iptal oldu!
Mahalle halkı stadı işgal etti, maç iptal oldu!

Sakarya Mahallesi sakinleri Başbakan ın eski takımı Erokspor u işgalci olmak suçluyor...

Haber: EFKAN BUCAK - efkan.bucak@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul 1. Amatör Lig’de dün oynanması gereken Erokspor-Taşköprüspor maçı, stadın bulunduğu mahallenin halkının 5. dakikada sahayı işgal etmesi nedeniyle oynanamadı. İşgalin nedeniyse, maçın oynandığı Eyüp Esenay Sahası’nın, Beyoğlu ilçesi kulübü Erokspor’a verilmesi ve bu kulübün sahayı bölge takımlarına açmaması.
Haliç kıyısındaki Sakarya Mahallesi’nde yer alan ve bu yıl yeniden hizmete giren Esenay Sahası Erokspor’a kiralanmış, hatta iki haftadır TFF bültenlerinde stadın ismi Erokspor Tesisleri olarak geçmeye başlamıştı. Bu duruma tepki göstermek isteyen 100 kadar Sakarya Mahallesi sakini ve Esenayspor futbolcusu dün 1-0 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle devam eden Erokspor-Taşköprüspor maçının 5. dakikasında sahaya girdi. Soyunma odasına giden hakemler, polis gelmesine karşın müsabakayı oynatmadı. Protestocular ‘İşgalci Erokspor’ pankartı astılar.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Esenayspor Kulüp Yöneticisi Murat Kam, “Saha uzun yıllar bize aitti. Sonra Erokspor tarafından, bölge kulüplerine de açılacağı vaadiyle 3 yıllığına kiralandı, burada yatırım yapıldı. Ama Erokspor, tesisleri diğer kulüplere kapattı. Onlardan tesislerde malzemelerimiz için bir oda ve uygun görecekleri saatte altyapı takımlarımız için idman saati istedik. Geri çevrildi. Dibimizdeki stada giremediğimiz için idman ve maçlarımızı başka sahalarda yapmak zorunda kaldık. Velilerimiz isyan etti ve bugünkü protesto gerçekleşti. Biz de destekledik” dedi.
Beyoğlu’nun köklü kulüplerinden olan Erokspor, spor kamuoyunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Eski Başkanı Mehmet Ali Şahin’in bir dönem forma giydiği kulüp olarak tanınıyor.