'Mahalleden 10 kişi getirsen...'

A Milli Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası'na erken havlu attı. Eski kaptan Kutluay, sergilenen oyuna tepki gösterdi.

Şu anda yorumculuk yapan eski milli oyuncu İbrahim Kutluay, 12 Dev Adam'ın EuroBasket 2013'de oynadığı 3 maçı da kaybetmesi sonrası sert açıklamalarda bulundu.

Türkiye havlu attı; Üçte sıfır!


Kutluay, "Slovenya'da bir rezalet sergilendi. Biz bu muyuz? Yoldan 10 kişi çevirsen, amiyane tabirle böyle mücadele edilir mi? Böyle basketbol oynanır mı? Eski bir milli basketbolcu, bu takımın eski kaptanı olarak söylüyorum; Ben bile çok utandım. Biz çok abartılmışız. Medyamız bizi çok abartmış. Nowitzki örneğini veriyoruz hep. Adam orada da oynuyor, milli maçta da. Adam takımını bir tarafa çekiyor. Bizimkiler ise milli maçlarda takımımızı aşağıya çekiyor" ifadelerini kullandı.

Milli Takım kaptanı Hidayet Türkoğlu'nu eleştiren Kutluay, "Mahalleden 10 kişi getirsen bu kadar kötü oynamaz. NBA 'de oynamakla bir şey olmuyor. Asıl önemli olan Milli Takım. Liderlik eline gelen her top ile şut atmak, bencil oynayıp her hücumu zorlamak değildir" dedi.

12 Dev Adam nakavt!

Milli oyuncudan şoke eden tweet


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Türkiye

  ,

  NBA

  ,

  tweet