Mahkemede hesaplaşacaklar!

Mahkemede hesaplaşacaklar!
Mahkemede hesaplaşacaklar!
Galatasaray, spor yorumcusu Ahmet Çakar'a yaptığı açıklamalar nedeniyle 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı. Çakar: İstediğim oldu, mahkemeye beklerim

İSTANBUL - Spor yorumcusu Ahmet Çakar'ın "Mesela her şey düzgün olsa idi; Galatasaray , İstanbul'da Manchester United'ı eleyip ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne giremezdi. GS'lilerin milat dediği maçı siz bir de Sami Çölgeçen, Kurt Röthlisberger ve Adnan Polat'a sorun" sözleri sarı-kırmızılı kulübü kızdırdı. Kulüp, Çakar'a 1.000.000 TL'lik (bir milyon TL)tazminat davası açtı.

Konu ile ilgili kulübün resmi sitesinden şu açıklama yapıldı: Son günlerde Ahmet Çakar isimli gazeteci tarafından, kulübümüzün 1993 yılında İstanbul'da Manchester United futbol takımı ile yapmış olduğu Şampiyonlar Ligi ön eleme maçının sonucuna spor ahlakına uymayan bir şekilde etki etmeye çalıştığı iddiası gündeme getirilmek istenmektedir. Kulübümüzü karalama kampanyasının bir parçası olan bu iddianın sahibine karşı İstanbul 15. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 2011-533 sayılı dosyası üzerinden 1.000.000 TL (bir milyon TL) tutarında manevi tazminat davası açılmıştır.

AHMET ÇAKAR CEVAP VERDİ

Ahmet Çakar, kendisine açılan tazminat davasına twitter'dan cevap verdi. Çakar, "Tamam. Benim de istediğim oldu yani mahkeme. Herkesi salona beklerim" dedi.

ÇAKAR NE DEMİŞTİ?

Ahmet Çakar, 1993-94 sezonunda Galatasaray ile Manchester United arasında oynanan Şampiyonlar Ligi eleme turu rövanş maçı hakkında yazdıklarına "20 yılda hakem hataları ve tuhaf işlerden 3 büyükler fazlaca yararlanmış ama en çok da Galatasaray yararlanmıştır, laflarımı televizyonlardan çok duymuştunuz" diye başladı ve şöyle devam etti: "Mesela her şey düzgün olsa idi; Galatasaray, İstanbul'da Manchester United'ı eleyip ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne giremezdi. GS'lilerin milat dediği maçı siz bir de Sami Çölgeçen, Kurt Röthlisberger ve Adnan Polat'a sorun. Ben ve Sami Çölgeçen birlikte bir odaya gireceğiz. KURAN'ı da masaya koyacağız ve göz göze gelip en sevdiklerimiz üzerine yemin edeceğiz. Ben diyeceğim ki; 2 Kasım 1993 gecesini hatırlıyor musun Sami Abi? O soğuk geceyi...
Hani Sarıyer Urcan'da yenilen balıktan sonra saat 24:00... Sami gözlerime bakıp 'Eeee' diyecek. Saat 24:00 sularında Kurt Röthlisberger sana "I can help you because tomorrow is very important for Turkey and GS" (Sana yardım ederim çünkü yarın Türkiye ve GS için çok önemli) dedi mi, demedi mi diyeceğim. Elimiz KURAN'da ve en sevdiklerimizin üzerine yemin ederek.

'KOD ADI RAHMİ'

Mesela Erman'ın bir dönem FIFA hakemi olan Serdar Çakman-Adnan Polat ikilisini sizlere anlatmasını çok isterim. Aynı Kurt Röthlisberger Avrupa'da bazı takım ve milli takımların (Türk de var) hakem bağlama operasyonlarında kullanılmış ve İsviçre polisi tarafından yakalanmıştır. Türkiye operasyonlarında kod adı Rahmi idi. Ona bu kod adını bulan ve takan eski TFF Başkanı Levent Bıçakcı idi."