Mahkemede 'şike' kavgası!

Mahkemede 'şike' kavgası!
Mahkemede 'şike' kavgası!
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile karşılıklı 'hakaret' gerekçesiyle mahkemelik olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hakim karşısına çıktı. Sarı-lacivertli kulübün 1 numarası, Hacıosmanoğlu'nun avukatının şike suçlaması üzerine adeta çılgına döndü.

İSTANBUL - Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada müşteki sanık Aziz Yıldırım ve avukatı hazır bulunurken, duruşmaya katılmayan İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nu avukatı temsil etti.

Aziz Yıldırım: Bu futbol yakışmadı

"KULÜP AÇIKLAMASINA KATILIYORUM ANCAK HAKARET YOKTUR"

Duruşmada savunmasını yapan Aziz Yıldırım, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Hacıosmanoğlu bizim hakkımızda şahsi olarak açıklama yapmıştır. Benim kendisine yönelik şahsi bir açıklamam olmadığı gibi, iddianamedeki sözler kulübümüzün açıklamalarıdır. Bu açıklamalara katılıyorum ancak açıklamaların içeriğinde hakaret yoktur. Kendisinden şikayetçiyim" dedi.

"ŞİKE İLE ÇALINAN KUPASININ...."

Yıldırım'ın ardından söz alan müşteki sanık Hacıosmanoğlu'nun avukatı Köksal Kızıltaş, "Müvekkilimin 'asker kaçağı' sözü hak arama mücadelesi içinde söylenmiştir. Yıldırım, daha önce çürük raporu alarak askere gitmemiştir. Buna rağmen cezaevinde tutuklu olduğu dönemde çıkan bedelli askerlik yasasından yararlanmıştır. Müvekkilim de bunu kastetmiştir. Karşı tarafın müvekkilimi şikayet etmesinin altında şike ile çalınan kupasının iadesi için yaptığı hak arama mücadelesini önlemeye yöneliktir. Şikayetçiyiz" dedi.

"TRABZONSPOR ŞİKE YAPMAMIŞ MI?"

Avukat Kızıltaş'ın bu sözleri üzerine Aziz Yıldırım sinirlenerek, "Şike diyorsunuz, ya mahkeme beraat kararı verirse ne yapacaksınız? ' Fenerbahçe şike yaptı' diyorsunuz da, Trabzonspor şike yapmamış mı?" diye konuştu. Mahkeme, avukatların son savunmalarını yapması için taraflara süre vererek duruşmayı erteledi.

DAVALAR BİRLEŞTİRİLDİ

Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, 2013 yılı Haziran ve Temmuz aylarında TRT Spor Kanalı'nda yayınlanan 'Basın Tribünü' adlı programda ve Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında Yıldırım'a hakaret ettiği gerekçesiyle 7 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Hacıosmanoğlu'nun bu sözleri üzerine Yıldırım'ın Fenerbahçe Spor Kulübü sitesinde 2013 yılı Haziran ve Temmuz ayında 'Zorunlu Açıklama' ile hakaret ettiği belirtilerek 7'şer aydan 4 yıl 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle 2 ayrı dava açıldı. Savcılık suçların karşılıklı işlendiğini belirterek tüm davaların 48. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmesini talep etti. Mahkeme talebi kabul ederek Yıldırım ve Hacıosmanoğlu'nu tek bir dosyada 'müşteki-sanık' olarak yargılıyor. Arzu KAYA (DHA)

Cavcav'dan Fenerbahçelileri kızdıran karar


  http://www.radikal.com.tr/131573613157361

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tüm türkiye fenerbahçe düşmanı - ex nihilo

  atatürk e bile bu kadar düşman değiller, ne yaptı fenerbahçe anlamıyorum gitti. bir şikeci yaftası yapıştırılmış durmadan söyleniyor. aziz başkanı mahkemeye çıkarmadan yargıladılar, düpedüz yargısız infaz yapılıyor, bir ihale aldı diye adamın anasından emdiği sütü burnundan getirdiler. şike olsa bile yargılama bitmeden nasıl karar verilir, nasıl kendince mahkeme kurulur, milletçe amma meraklıymışız kendi kendimize adalet dağıtmaya. hukuk devlti mi guguk devleti miyiz anlamdım gitti. aynı adalet çalıp çırpanlara, devleti yolunmuş tavuğa çevirenlere gelince çıt yok trabzonlulardan. illa şike görmek isteyenler varsa 1993 teki 0-8 lik ankaragücü-galatasaray maçına baksınlar. nedir bu fener düşmanlığı, aziz yıldırım düşmanlığı. yeter artık!