Mahmut Uslu: Rusya'ya spor için gideceğiz

Mahmut Uslu: Rusya'ya spor için gideceğiz
Mahmut Uslu: Rusya'ya spor için gideceğiz
Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Mahmut Uslu, UEFA Avrupa Ligi'nde eşleştikleri Rusya'nın Lokomotiv Moskova takımı karşısında turu geçeceklerine inandığını belirtirken, "İki ülke arasındaki dostluk ve barışa biz katkı sağlamış oluruz" dedi.

İSTANBUL  - Kulüp televizyonuna kurayla ilgili değerlendirme yapan Mahmut Uslu, takıma güvendiklerini belirtti.

Rusya ile yaşanan son dönemdeki gelişmelere değinen Fenerbahçe yöneticisi, şunları kaydetti:
"Rusya'daki ortamı biliyorsunuz. Bu anlamda enteresan bir eşleşme oldu. Biz zirveye oynayan bir takımız ve rakibimiz kim olursa olsun yeneceğimize eminim. Umuyoruz ki yaşanan sürtüşmeler o zamana kadar biter. Hatta iki ülke arasındaki dostluk ve barışa biz katkı sağlamış oluruz. Biz, spor için gideceğiz. Seyirci açısından, bize yer verirler mi bilmiyoruz. Daha önceden Rus takımlarıyla oynadık ve yendik de. İnşallah yine eleyeceğiz. Takımımıza güveniyorum."

İlk maçı İstanbul'da oynamanın avantaj olduğunu belirten Mahmut Uslu, "İyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum. Oturmuş bir takımımız var. Lokomotiv Moskova'yı eleyeceğimizden eminim. Baktığınızda zayıf takımlar artık bu kupalarda yer almıyor. İki sezon önce UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final oynadığımız zaman da zayıf takım yoktu ve finali kıl payı kaçırdık. İnşallah yine aynı başarıyı tekrar edip daha da ileriye gideriz" ifadelerini kullandı.

Asbaşkanlar Nihat Özbağı ve Önder Fırat da kurayı değerlendirdi. Kulüp televizyonuna konuşan Özbağı, Fenerbahçe'nin, rakibinden daha güçlü olduğunu vurgulayarak, eşleşmeyi, "İnşallah Lokomotiv Moskova'yı da eleyeceğiz. Umuyorum ki ülkemizin, Rusya ile ilgili yaşadığı gerilim de bu vesileyle azalır" şeklinde görüş belirtti.

Fırat ise kulübün internet sitesindeki açıklamasında, kaliteli bir takım olduklarını belirterek, "Bu kaliteyi sahaya yansıttığımızda rakibin kim olduğu önemli değil. İlginç bir kura. Diliyorum ki bu eşleşme, ülkemiz ile Rusya arasında barış ve dostluk köprüsü kurar" değerlendirmesini yaptı. (AA)