Mahmut Uslu: Şampiyonluğa giden takımımıza çelme taktılar

Mahmut Uslu: Şampiyonluğa giden takımımıza çelme taktılar
Mahmut Uslu: Şampiyonluğa giden takımımıza çelme taktılar
Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Uslu, 3 - 3 berabere biten Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin ardından sert açıklamalarda bulundu.

İSTANBULKarşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır'a eleştirilerde bulunan Mahmut Uslu, "İki tane penaltı, bir golümüz verilmedi. Ancak kimse bizi engelleyemeyecektir. Şampiyonluğa giden takımımıza çelme taktılar" dedi.

Mahmut Uslu şunları söyledi;

"Yeni yönetime girdikten sonra başka bir toplantı yapacaktım ama nasip bu akşam konuşmaya geldi. Türkiye ligini domine eden Fenerbahçe 'yi arkadaşlar istemediler. Biraz neşeli eğlenceli olsun. Türkiye'nin yurt dışındaki medarı iftarı maçlar yöneten hakemimiz ve hakemlerimiz açık ve net olarak bir tane gol iki tane penaltıyı vermediler. Türkiye'ye çok hayırlı olsun. Ama biz bu işin peşini bırakmayacağız. Futbolcularımızın emeklerini, terlerini daha evvel nasıl başka nedenle çaldılarsa, şampiyonluğa giden takımımıza çelme taktılar. Bizi engelleyemeyecekler. Bunu net olarak söylüyorum. Golü iptal eden orta hakem vardı. Bizim kırmızı karttan çıkan oyuncunun problemi bizim problemimizdir. Gerekli cezayı vereceğiz. Açık ve net bir şekilde söylüyorum. Kadıköy'de bir maç katledildi. Fenerbahçe dimdik ayakta duruyor. Önümüzdeki haftalarda bu farkı da arttıracaktır."

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Uslu ayrıca, Fenerbahçeli taraftarları tahriklere gelmedikleri için tebrik ederek, "Maçta hakem hataları olabilir. İki tane penaltı bir gol verilmedi. Bunlar biraz hakem hataları dışında oluyor" diye konuştu.

Bu arada derbi maçta Amasya'dan gelen bir şahsın üzerinde bir takım şeylerin yakalandığını diye getiren Uslu, "Bu arkadaş Fenerbahçeli değildir. Bunu da bizim üzerimize yıkmaya çalışacaklardı. Yeter ayıp diyorum. Bu ayıbı nasıl hallederler bilemem. Amasya'dan gelen kişi de Fenerbahçeli olmadığını itiraf etmiştir" şeklinde konuştu.


ALİ DANAŞ / DHA