Mahmuti: Hiç bu kadar utanmamıştım

Mahmuti: Hiç bu kadar utanmamıştım
Mahmuti: Hiç bu kadar utanmamıştım
Anadolu Efes başantrenörü Oktay Mahmuti, Eurolig'de Real Madrid'de farklı yenildikleri maçın ardından "Hiç bu kadar utanarak sahadan ayrılmamıştım" dedi.

MADRİD (AA) - THY Avrupa Ligi B Grubu 5. hafta maçında deplasmanda İspanya'nın Real Madrid takımından 46 sayı fark yiyen ve parkeden 103-57'lik skorla mağlup ayrılan Anadolu Efes'in başantrenörü Oktay Mahmuti, maçın ardından yaptığı açıklamada, “Hiç bu kadar utanarak sahadan ayrılmamıştım” dedi.

Dün akşam oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Mahmuti, “Burada en kolayı oyunculara suç atmak olurdu ama sorumlu benim. Çünkü bu maça onları hazırlamak benim sorumluluğumdu. İyi hazırlandığımızı zannediyorduk. Bundan sonra çok daha iyi hazırlanmalıyız” şeklinde konuştu.

Maçın hiçbir bölümünde iyi oynayamadıklarını söyleyen Mahmuti, “Avrupa Ligi'nde uzun yıllardır maçlara çıkıyorum, bugünkü kadar utandığım bir gün olmadı. Kaybetmek hayatın bir parçası ama bizim burada gösterdiğimiz tavır farklı bir şey” ifadesini kullandı.
Aradaki sayı farkının “açıklanamaz” olduğunu vurgulayan Mahmuti, “Hiçbir antrenör böyle bir oyunu düşünerek sahaya çıkmaz. Diğer yandan, bizim oyunumuz hiçbir şekilde iyi değildi" değerlendirmesinde bulundu.

LASO: ANADOLU EFES’İN İYİ BİR TAKIM OLDUĞU GERÇEĞİ DEĞİŞMEZ

Öte yandan, Real Madrid antrenörü Pablo Laso ise takımının farklı galibiyetinin Anadolu Efes'in iyi bir takım olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğinin altını çizdi.

“Maçta uzun süre açık bir skoru kapatmak her takım için zordur” diyen Laso, “Anadolu Efes, geçen yılki iyi takımını, felsefesini, antrenörünü koruyan çok iyi bir kulüp. Anadolu Efes'i çok tehlikeli bir takım olarak görmeye devam ediyorum. Bugün kötü bir maç yapmış olabilirler ama Avrupa Ligi'nde hala çok önemli bir takım konumundalar” şeklinde görüşünü belirtti.

Anadolu Efes'e tarihi fark


İSPANYOLLAR: ANADOLU EFES KÜÇÜK DÜŞTÜTHY Avrupa Ligi B Grubu'nda Real Madrid'in, Anadolu Efes'i 103-57 yenmesinin ardından İspanyol gazeteleri, Madrid temsilcisine övgüler yağdırırken Anadolu Efes'in “küçük düştüğü” yazıldı.

Marca gazetesi, Real Madrid'in grubunda kendisinden sonra en güçlü takım olan Anadolu Efes'i “gülünç duruma soktuğunu” belirtti. “Efes, dev bir Madrid'e karşı hiçbir şey yapamadı. Son 10 dakika salonda tamamen bir Madrid gösterisi vardı. (Anadolu Efes Başantrenörü) Mahmuti havlu attı ve kenarda oturup şovu seyretti” ifadelerini kullanan Marca, 14 sayı ve 11 asistle oynayan Sergio Rodriguez'in, “Hafızalarda kalacak bir gece yaşattığını” kaydetti.

“Silindir Madrid, Efes'in de üzerinden geçti”başlığını kullanan As gazetesi, “Türklerin karşısında hayranlıkla izlenen bir gösteri sunan Real Madrid, ne İspanya'da ne de Avrupa'da kendine rakip bulamıyor” diye yazdı.

El Pais gazetesi ise “Müzelik bir gösteri” başlığıyla verdiği haberinde, “Sergio Rodriguez liderliğinde sağlam, yaratıcı ve yoğun bir basketbol sergileyen Madrid, Efes'i bozguna uğrattı” değerlendirmesinde bulundu.

“Yanına yaklaşılmaz bir Madrid” başlığını kullanan El Mundo gazetesi de “(Başantrenör) Laso'nun adamları, Efes'i küçük düşürdü. Türkler sadece ilk 5 dakika dikkat çekti. Sonrasında Madrid'in gösterisi vardı” yorumunu yaptı.