Mahmuti iki yıllık kontrat istiyor

İspanya'nın TAU Ceramica Vitoria kulübü ile görüşen Türk antrenör Oktay Mahmuti, anlaşmaya varmak için geleceğinin garanti edilmesini istiyor.

VITORIA - İspanya'nın TAU Ceramica Vitoria kulübü ile görüşen Türk antrenör Oktay Mahmuti, anlaşmaya varmak için geleceğinin garanti edilmesini istiyor. İspanyol ekibi ile Mahmuti'nin görüşmelerini yakından izleyen Bask bölgesinin yerel gazeteleri, ilk aşamada TAU'nun teklifinin bir sezonluk kontrat ve ikinci sezon için opsiyon olduğunu ancak Türk antrenörün iki yıllık kontratta direndiğini ve maaşının da daha yüksek olmasını talep ettiğini yazdı. TAU'nun Mahmuti ile anlaşmasının birkaç gün gecikeceğini belirten gazeteler, en kısa zamanda kontrat imzalamanın her iki tarafın da çıkarına olduğunun altını çizdi.
TAU'nun geçmişte antrenörler ile yaşadığı problemlerden dolayı kulübün geleceğini ipotek etmek istemediği, alınacak sonuçlara göre Mahmuti ile yollarına devam edip etmeme kararını alacağı ifade ediliyor. Bu arada TAU Ceramica Vitoria'nın Oktay Mahmuti ile anlaşma sağlayamaması durumunda yöneleceği ikinci ismin Hırvat Neven Spahija olacağı iddia ediliyor.
(Spor Servisi)