Malatyaspor sahada ve ringde galip!

Türk Telekom Lig A'da sezonun en önemli maçında gülen taraf Malatyaspor oldu. 'Kaplanlar', lider Gençlerbirliği OFTAŞ'ı 2-1 mağlup ederek şampiyonluk yarışından kopmadı.

MALATYA - Türk Telekom Lig A'da sezonun en önemli maçında gülen taraf Malatyaspor oldu. 'Kaplanlar', lider Gençlerbirliği OFTAŞ'ı 2-1 mağlup ederek şampiyonluk yarışından kopmadı. OFTAŞ'ın son dakikada attığı gol Cem Deda tarafından iptal edilince saha birden karıştı. Ankara temsilcisi hakeme itirazlarını sürdürürken Malatyalı idarecilerin ve saha görevlilerinin OFTAŞ'lıları ayırmak istemesi olayları iyice gergin bir hale soktu.
OFTAŞ Teknik Direktörü Osman Özdemir, yediği bir yumrukla yerde kaldı. Özdemir olaylarla ilgili "Her şey yenmek veya yenilmemek olmamalı. Kaldığımız otelde gece kavga varmış gibi gürültü yapıldı. Orada gürültü yapanları bugün stadın koridorlarında gördüm" ifadelerini kullandı. Özdemir'e yumruk atan başkanvekili Nadir Alataş gözaltına alındı.
Diğer sonuçlar: T. Telekom-Ordu: 1-0, Elazığ-Mardin: 0-1, Kocaeli-Eskişehir: 1-1, Samsun-Uşak: 0-0, Altay-İstanbulspor: 1-1, Diyarbakır-A. Sebat: 1-1. (Spor Servisi)