'Maliyetini karşılayamazdık'

Galatasaray Basketbol Şubesi Başkanı Yalçın Granit, FIBA Avrupa Ligi D Grubu'nda yer almalarına karşın, maliyeti karşılayacak durumları olmadığı için çekilmek zorunda kaldıklarını söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Basketbol Şubesi Başkanı Yalçın Granit, FIBA Avrupa Ligi D Grubu'nda yer almalarına karşın, maliyeti karşılayacak durumları olmadığı için çekilmek zorunda kaldıklarını söyledi. Granit, bu organizasyona katılmaları halinde yaklaşık 150 bin dolarlık bir harcama gerekeceğini ifade ederek, "Bizim bunu karşılayacak durumumuz yoktu. Bu karar uzun süre önce alındı ve arayışlar da sonuçsuz kaldı" dedi.
Öte yandan Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı'nın, Indesit Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri belli oldu. Eczacıbaşı, İtalya'nın Pallavoio Sirio Perugia ve Hırvatistan'ın Mladost Zagreb takımları ile D Grubu'nda yer aldı. Ligde 15 takım, 5 grupta mücadele edecek.
21-22 Ocak'ta başlayacak karşılaşmalar sonunda grup lideri ve ikinciler arasında en iyi averaja sahip takım, play-off maçlarına katılma hakkını elde edecek. Play-off sonucu rakiplerini eleyecek üç takım, dörtlü finale çıkacak. (Spor Servisi)