Malta basını: Türkler bizi hafife aldı

Malta'nın Türkiye karşısında elde ettiği 2-2'lik skor ada basınında geniş yer buldu. The Malta Times Gazetesi, 'Kurtuluş Günü'nde gelen zafer' başlığını altında "Stada gelen herkes hem futboldan hem de skordan memnun...

LA VALETTA - Malta'nın Türkiye karşısında elde ettiği 2-2'lik skor ada basınında geniş yer buldu. The Malta Times Gazetesi, 'Kurtuluş Günü'nde gelen zafer' başlığını altında "Stada gelen herkes hem futboldan hem de skordan memnun olarak evlerine geri döndü" dedi. The Malta Independent Gazetesi ise birinci sayfadan verdiği haberde "Türkler ciddiye almadı, Malta inadı ve inancıyla zafer kazandı" başlığını kullandı. Gazete, Fatih Terim'in maç sonu yaptığı basın toplantısına da yer ve-rerek, "Terim karşısında bu kadar güçlü bir takım gördüğüne o da şaşırmıştı" diye yazdı. Gazete ayrıca "Türkler Malta'ya şans tanımazken yaptığımız sürprizle tüm Avrupa'yı şaşırttık" yorumunu yaptı.
İllum Gazetesi ise birinci sayfasından "Türkler hezimete uğradı" başlığı altında karşılaşmayı okurlarına duyurdu. Gazete, "Türklerin finaller için son bir şansları kalmıştı, onu da Malta'da kaybettiler" dedi.
Malta-Türkiye maçı Macar basınında da yer buldu. Nemzetisport, "Fatih Terim'in öğrencileri Malta deplasmanında değerli puanlar saçtı" diye yazdı. Blikk gazetesi ise Macaristan'ın İstanbul'dan puan çıkarabileceğine inandıklarını belirtti. (dha, aa)