Malumun ilanı Fener hükmen galip

Malumun ilanı Fener hükmen galip
Malumun ilanı Fener hükmen galip
Futbol Federasyonu, tribün olayları nedeniyle hakem Bülent Yıldırım tarafından 45+9. dakikada tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili kararını dün verirken sarı lacivertliler 3-0 hükmen galip ilan edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Spor Toto Süper Lig’in 24. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve tribünlerin sebep olduğu olaylar dolayısıyla hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edilen maçla ilgili kararını dün açıkladı. Buna göre beklenen sonuç gerçekleşti ve TFF, sarı lacivertlilerin mücadeleden 3-0 hükmen galip ayrıldığını ilan etti. TFF’den yapılan açıklamada, 10 Mart 2014’te yapılan ve yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilmek zorunda kalınan Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili yönetim kurulunun dün bir toplantı gerçekleştirdiği belirtildi. Açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu, 1-0 Fenerbahçe lehine devam ederken 45+9. dakikada müsabaka hakemi tarafından tatil edilen müsabaka ile ilgili olarak, Trabzonspor Kulübü’nün Futbol Müsabaka Talimatı’nın 19. maddesi uyarınca 3-0 hükmen yenik sayılmasına, Fenerbahçe Kulübü’nün 3-0 hükmen galip sayılmasına karar vermiştir” denildi.

Fark resmen 10

Bu karar sonrasında ligde eksik maçı olan takım kalmazken lider Fenerbahçe, en yakın takipçileri Galatasaray ve Beşiktaş ile arasındaki puan farkını resmen 10’a çıkartmış oldu.
Uyarız ama saygı göstermeyiz
Sarı-Lacivertliler, böylece ligin bitimine 6 hafta kala 63 puana ulaştı. Fenerbahçe, karar sonrasında resmi internet sitesinden sadece Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararını yayımlarken Trabzonspor ise TFF’ye ateş püskürdü.
Bordo-Mavililer bu karar sonrasında hukuki tüm haklarını kullanacağını bildirirken “Katıldığı bir televizyon programında adeta şikeyi örtmeye çalışan ve hırsızı koruyan bir anlayış sergileyen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı’nın bundan başka bir karar alması beklenemezdi. Bağlı olduğumuz federasyonun vermiş olduğu karara uyarız ancak saygı duymuyoruz. Yapacağımız savunma ile kararın değişeceğine olan inancımız tam. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun vermiş olduğu kararın yüksek olması üzerine yaptığımız itiraz kabul görmüş ve ceza indirimine gidilmişti. Benzer bir kararın bu konuda da alınmasını bekliyoruz. Maçın tekrar edilmesine ilişkin beklentimizle birlikte gerekli itirazı ilgili makamlara yapacağız” ifadeleri kullanıldı.