Manchester City: 4 Manchester United: 1

Manchester City: 4 Manchester United: 1
Manchester City: 4 Manchester United: 1
Manchester City, Manchester derbisinde ezeli rakibi Manchester United'ı 4-1'le geçti.

İngiltere 'de haftanın en önemli maçında Manchester derbisinde Manchester City ile Manchester United kaşı karşıya geldi. Ev sahibi ekip üstün oynadığı maçtan 4-1 galibiyetle ayrıldı.

5. haftaya aynı galibiyet , beraberlik, yenilgi ve puanla giren Manchester City ile Manchester United arasındaki mücadele müthiş bir maça sahne oldu. Ev sahibi ekip 16. dakikada Sergio Agüero'nun klas vuruşuyla 1-0 öne geçti. Bu gol aynı zamanda
iki takım arasında 1894'te başlayan ezeli rekabette, City'nin ligde rakip ağlara attığı 200. gol oldu.

Manchester United beraberlik ararken City ilk yarının uzatma dakikasında farkı 2'ye çıkardı. Bu dakikada Yaya Toure altıpas içerisinde diziyle topu ağlara gönderdi ve ilk yarının skorunu belirledi: Manchester City:2 - Manchester United: 0.

İkinci yarıya da City golle başladı. 47'de Aguero bir kez daha sahneye çıktı ve City'yi 3 farklı üstünlüğe taşıdı. 50'de sahneye Samir Nasri çıktı. Fransız oyuncu kaydettiği golle City'yi 4-0 öne geçirdi.

87'inci dakikada Wayne Rooney, cezasahası dışından nefis bir serbest vuruşla ağları havalandırsa da bu gol Manchester United için teselliden öteye geçemedi ve Maç 4-1 Manchester City'nin üstünlüğüyle sona erdi.

Bu galibiyetin ardından Manchester City puanını 10'a çıkardı, Manchester United ise 7 puanda kaldı.