Manchester City'nin Klopp ve İlkay planı

Manchester City'nin Klopp ve İlkay planı
Manchester City'nin Klopp ve İlkay planı
Teknik direktör Jurgen Klopp'un Haziran ayında Borussia Dortmund'dan ayrılacak olması transfer söylentilerini de beraberinde getirdi.

Jürgen Klopp'un " Sezon sonunda Borussia Dortmund'dan ayrılıyorum" açıklamasının ardından İngiliz basının büyük bir hareketlilik yaşandı.

Borussia Dortmund'da Klopp depremi!

Sezon sonunda Manuel Pellegrini ile yollarını ayırmayı planlayan Manchester City, Jurgen Klopp için ilk temaslarda bulunmaya hazırlanırken; bir de transfer iddiası geldi. Sakatlık sürecinin ardından Dortmund'da gösterdiği performansla bir kez daha dikkatleri üzerine çeken İlkay Gündoğan için Manchester United'ın resmen devreye girdiği ancak Klopp'un Manchester City ile olan temasının İlkay'ın rotasını bir anda City'e çevirmesine yol açtığı iddia edildi. İlkay'ı City'e götürmeyi planladığı iddia edilen Klopp'un, Reus ve Hummels için de talepkar olabileceği ve City'nin bu üç oyuncu için 110 milyon avroya dayanan bir transfer bütçesi ayırabileceği kaydedildi.   

DORTMUND, İLKAY'I BIRAKMAK İSTEMİYOR

Öte yandan Borussia Dortmund'da forma giyen Türk asıllı Alman orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan için çılgın bir teklif yapıldığı iddia edildi. Alman basınında çıkan haberlerde, Borussia Dortmund'un 2016 yılında sözleşmesi bitecek olan 24 yaşındaki yetenekli ismi takımda tutmak istediği belirtildi. Dortmund'un, adı Avrupa 'nın birçok önde gelen ekibiyle anılan İlkay'ı takımda tutmak için başarılı isme 2019 yılına kadar yeni bir sözleşme önerdiği ifade edildi. Bu sözleşmede yazacak ücretin ise yıllık 6,5 milyon euro olduğu kaydedildi. (Sporx.com)