Manchester'da 'patates' krizi!

Manchester'da 'patates' krizi!
Manchester'da 'patates' krizi!
Manchester United'ın eski oyuncusu Rio Ferdinand, başarısız David Moyes dönemiyle ilgili oldukça çarpıcı açıklamalar yaptı.

The Sun Gazetesi tarafından otobiyografisi seri halinde yayımlanan Rio Ferdinand, geçtiğimiz sezon Manchester United'a tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşatan eski menajeri David Moyes'un tam bir amatör gibi davrandığını öne sürdü.

“TEK DÜŞÜNCESİ SAVUNMAYDI”

NTV Spor 'da yer alan habere göre; David Moyes'un, United'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu bir türlü kavrayamadığını savunan tecrübeli futbolcu, "Moyes'un tek düşündüğü savunmaydı. Takım toplantılarında bize sürekli rakibin ne kadar tehlikeli olduğunu anlatırdı. Antrenmanların büyük bölümünü rakibini nasıl durduracağımızı çalışmakla geçirirdik. Ancak burası Everton değil. Manchester United, her maça kazanmak için çıkar. Moyes bunu bir türlü anlayamadı" dedi.

ÇARPICI ÖRNEK: PATATES KIZARTMASI

İskoç menajerin çekingen tavrının bazı oyuncularının özgüvenini zedelediğini iddia eden Ferdinand, takımdaki huzursuzluğun hangi boyutlara ulaştığını ise çarpıcı bir örnek ile açıkladı; Moyes'un maçlardan bir gece önce patates kızartması yenilmesini yasaklaması bile oyuncular üzerinde büyük gerilim yarattı.

"HİÇBİRİMİZİ ÜZÜLMEDİK"

İskoç teknik adamın görevine son verilmesine hiçbir oyuncunun üzülmediğini belirten 35 yaşındaki oyuncu, geçici olarak göreve gelen Ryan Giggs'ten ilk taleplerinin patates kızartmalarını geri almak olduğunu dile getirdi.