Mancini: 4. yıldızın başlangıcı

Mancini: 4. yıldızın başlangıcı
Mancini: 4. yıldızın başlangıcı
Galatasaray Teknik Direktörü Mancini, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Eskişehirspor ile yapacakları maç için "Konya'daki final, gelecek sezon şampiyon olup 4. yıldızı takma hedefinin de başlangıcı olacak" dedi.

İSTANBUL - Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), 52. Ziraat Türkiye Kupası finali için hazırladığı maç kitabına değerlendirme yapan Roberto Mancini, zorlu 10 maçın ardından finale geldiklerini anımsatarak oyuncularıyla gurur duyduğunu belirtti.

Kupa finallerinin hem oyuncu hem de teknik adam olarak kendisi için ayrı bir yeri olduğunu, kişisel kariyerine bu önemli kupayı eklemek için sabırsızlıkla beklediğini anlatan İtalyan çalıştırıcı, şunları kaydetti:
" Galatasaray bugüne kadar çıktığı 19 finalin 14'ünde mutlu sona ulaşarak 'kupa beyi' lakabını fazlasıyla hak ediyor. Ancak 2005 yılında Fenerbahçe 'yi 5-1 yendiğimiz finalden bu yana kupayı müzemize götüremedik. Bu zorlu sezonu kupayla taçlandıracağımıza inancım tam. Teknik ekip, oyuncular, sağlık birimi, Florya'nın tüm çalışanları, yönetim kurulu ve başkanımız bu zaferi fazlasıyla hak etti. Yedi aylık sıkı çalışmanın karşılığını hem bu kupayı kazanarak hem de ligi ikinci bitirip Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılarak alacağız. Gelecek sezon şampiyon olup 4. yıldızı takma hedefinin de başlangıcı olacak Konya'daki final...

Kupa finallerinin hem oyuncu hem de teknik adam olarak benim için ayrı bir hikayesi vardır. Defalarca zafer yaşamış bir isim olarak kişisel kariyerime böylesine önemli bir kupayı eklemeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Rakibimiz Eskişehirspor da finalde olmayı fazlasıyla hak etti. Onları bu önemli akşam öncesi şimdiden tüm kalbimle kutluyorum. Umarım Konya'da hem sahada hem de tribünde finalin adına yakışan bir atmosfer olur."

SAĞLAM'DAN CENTİLMENLİK VURGUSU

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası'nda 7 Mayıs Çarşamba günü Galatasaray ile yapacakları final mücadelesi öncesi centilmenlik vurgusu yaptı.

Sezona başlarken kupayı 43 yıl sonra yeniden kazanmayı hedeflediklerini anlatan Sağlam, şu ifadeleri kullandı:
"Türkiye Kupası'nın 52. finalinde geçmişi başarılarla dolu iyi bir rakiple mücadele edeceğiz. Öncelikle onları da bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Bu final müsabakasında şu anda Türk futbolunun şiddetle ihtiyacı olan fair play ruhu içerisinde bu karşılaşmayı çok iyi değerlendirip kupayı müzemize getirmek için mücadele edeceğiz. Kazanırsak mutluluğumuzu kendimize yakışır şekilde rakibimizi rencide etmeden yaşayacağız. Kaybedersek de yine kendimize yakışan şekilde rakibimizi tebrik edeceğiz. Tük futboluna yakışır bir final olması dileğiyle..." (AA)