Mancini: Bu gece gidebilirim...

Mancini: Bu gece gidebilirim...
Mancini: Bu gece gidebilirim...
Bursaspor karşısında alınan 2-2'lik beraberlik sonrasında TT Arena karıştı. Taraftar Mancini ve yönetimi istifaya çağırdı. Maç sonu Mancini basın mensuplarına patladı.

Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Bursaspor mücadelesinin ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Mancini'nin sözleri...

"Beklemediğimiz bir sonuç oldu. Son haftalarda çok sinirliyim çünkü çok fazla hata yapıyoruz. Hata benim, sorumluluk bana ait. Bursa'da neler olacak göreceğiz. Maç ile ilgili söylenecek çok fazla bir şey yok. Golleri attık ama daha sonra fırsatları yakaladık ama değerlendiremedik ve sonunda golleri yedik. Futbol bu."

"GİTMEK KOLAY, BU AKŞAM DA GİDEBİLİRİM"

"Yarın sabah da gidebilirim bu akşam da gidebilirm. Bu aslında sorun değil. Ben buraya gelirken buraya ciddi bir çalışma için geldim. Gitmek kolay. Bu akşam da gidebilirm. Ama sizden öncelikle bunu anlamanızı istiyorum "

BASIN MENSUPLARINA PATLADI!
"Basın mensuplarının arasında da doğruyu yazmayan, yanlış yazan arkadaşlar var. Benim oyuncularla aramda sorun olduğu yazılıyor. Bunlar doğru değil. Bence bu yanlış haber yapan arkadaşların mesleklerini değiştirmesi gerekiyor. "

"OYUNCULARLA BİR SORUNUM YOK"

"Oyuncularla sorunum yok. Eğer Türk oyuncularla yabancı oyuncuların birbirleriyle sorunu varsa onlara sorun. Ama benim gördüğüm kadarıyla böyle bir şey yok. Böyle bir şey varsa benden önce de olması gerekirdi. Ama dediğim gibi ben böyle bir şey görmedim"

"HER HAFTA TARAFTARLARIN KÖTÜ SÖZLERİNİ..."

"Benim gitmemi isteyen taraftarlara saygı duyuyorum. Kabul etmesem de bu fikirlere saygı duyuyorum. Buaraya gelirken zor bir göreve geldiğim söylendi. Bana geleceğin takımını kurmam söylendi. Bu proje beni çok cezbetti. Bu yüzden buraya geldim. Bu bir anda olacak değil. Yarın sabah da gidebilirim. Bu sorun değil. Her maçta taraftarların kötü sözlerini, küfürlerini duymak istemem. Dediğim gibi yarın sabah da gidebilirim"

"YORGUNLUĞU HESABA KATMIYORSUNUZ"

"Transfer döneminde belli bir bütçeniz olur ve ona göre transfer yaparsınız ya da gençlere yönelip geleceğin takımını kurarsınız. Biz de ikinciden hareket ettik. Bir anda 4 ayda bir takımı kurmak zaman alır. Deplasmanda kazanan bir takımı kurmak da zaman alıyor. Ligin yanında Şampiyonlar Ligi'nde oynadık aynı zamanda 6 tane kupa maçı oynadık. Bunu da 12 - 13 oyuncu kullanarak yaptık. Takımda yorgunluk da oldu. Bunu hesaba katmıyorsunuz. "

"NEDEN REAL MADRİD'E GİTMEDİM DE..."

"Özellikle son 1 haftada yazılanlar doğru değil. Eğer benim gelmem doğru değilse bir önceki teknik adamla çalışılabilirdi. İyi işler başarmak için bazen acı çekmek gerekir. Bana soruyorsanız hayır. Bu dönemi daha önce de yaşadım. Neden Real Madrid ya da Manchester United'a niye gitmedim de, Galatasaray'a geldim. Çünkü bu projeye inandım. "