Mancini, Emre'yi otobüsten kovmuş!

Mancini, Emre'yi otobüsten kovmuş!
Mancini, Emre'yi otobüsten kovmuş!
Roberto Mancini, idmanda röveşata denerken sakatlanmasına sinirlendiği Emre Belözoğlu'nu 18 maçta kadroya almadı. Bu duruma isyan eden milli oyuncu, otobüste hocasının üstüne yürüdü. İtalyan hocanın tepkisi ise sert oldu.

Olayın kahramanları Fenerbahçe takım kaptanı Emre Belözoğlu ile Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini. Olayın gerçekleştiği yer İtalya . Gerçekleştiği zaman ise Mancini’nin Inter’deki ilk, Emre Belözoğlu’nun ise son yılı olan 2004-2005 sezonu.

Emre Belözoğlu'na çılgın teklif


BAŞLARDA ŞANSVERDİ AMA

Sampiy10.com'dan Ali Can'ın haberine göre; Galatasaray'da gösterdiği çıkışın ardından Emre bedelsiz bir şekilde Inter’e transfer olup 5 yıllık imza atarken, Çizme ekibine 2004-2005 sezonunun başında Mancini geldi. İtalyan hoca, Nerazzuri’de 3. sezonunu geçiren Emre’yi ilk 4 haftada tüm maçlarda kadroya alırken, 1 kez 11’de oynattı, 2 kez de sonradan oyuna dahil etti. Ardından Mancini, Emre’ye ara ara şans verdi.

Ancak ne olduysa milli futbolcunun idmanda röveşata denerken düşüp sakatlanmasından sonra oldu.  

'Yazıklar olsun Emre Belözoğlu'


EN SON TAKIMDAN DA KOVDU

Emre'nin kendi kendine sakatlanmasına ve takımdan uzak kalmasına sinirlenen Mancini, sonraki süreçte milli futbolcuya verdiği şansları azalttı, Emre 18 maçta kadroya dahi alınmadı. Bu duruma isyan eden milli oyuncu, tepkisini takım otobüsünde İtalyan teknik adamın üzerine yürüyerek gösterdi. Ancak bu davranışı ona pahalıya patladı.

Diğer futbolcuların önünde gerçekleşen bu hareketi büyük saygısızlık olarak gören Mancini’nin tepkisi Emre’ninkinden daha sert oldu. İtalyan hoca, o dönem 25 yaşında olan oyuncuyu otobüsten attı. Bu olay sonrası ikilinin arası iyice açıldı. Mancini 1 yıl daha sözleşmesi bulunmasına karşın satılacaklar listesine koydu. Böylelikle Inter macerası biten Emre, 3.8 milyon pound karşılığında Newcastle United'a gönderildi.

Emre'den Melo'ya: Ahlak...