Mancini: 'Her şey olabilir'

Mancini: 'Her şey olabilir'
Mancini: 'Her şey olabilir'
İtalyan basınına konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini Juventus'un Şampiyonlar Ligi'nde turu geçmek için yüzde 80 şansı olduğunu belirtirken, taraftar gücüne değindi.

Şampiyonlar Ligi’ndeki iddiasını sürdürmek için haftaya Real Madrid’e konuk olacak, ardından da gruptaki son maçında Juventus’u ağırlayacak olan Galatasaray ’da teknik direktör Roberto Mancini İtalyan basınına konuştu. Tur için rakiplerinin Juventus olduğunu söyleyen Mancini’nin Tuttosport’ta yer alan ‘Conte, sana cehennemi göstereceğim’ başlıklı açıklamalarından satırbaşları şöyle:
Juventus: “İki maçta da sadece kaybetmemeleri onlar için yeterli olacak. Ancak bir yarışta her şey olabilir. Taraftarlarımızın da bize büyük katkısı olacak. Olağanüstü bir şekilde ateşliler. Juventus, olgunluğuyla her şeyin üstesinden gelebilir. Ancak Galatasaray’ın da nisan ayında Real Madrid’i 3-2 mağlup ettiğini hatırlatmak isterim. Altını çiziyorum: Bir yarışta her şey olabilir.”
“Real Madrid, Real Madrid’dir. Ben çok kısa bir süredir Türkiye ’deyim. Grupta son maçlara, önümüz açık bir şekilde gelmemiz bile büyük başarı. Bana, Madrid’e kazanmaya mı gideceğimi soruyorsunuz. Ben de kazanmayı isteyerek gideceğimi söylüyorum ama ligin nasıl başladığını da görünce bu kadar kolay değil.”
“Ben dahil her antrenör Pirlo’yu almak ister. Bunu söylemekten çekinmiyorum. Dengeli, benzersiz bir kaliteye sahip ve deneyimli. Fiziği ne durumda olursa olsun o beyniyle oynuyor. Kim beynini kullanır ve teknik becerilerini ortaya çıkarırsa, uzun zaman başarıyla oynar.”
İtalyan taktisyen ve RAI kanalı yorumcusu Adriano Bacconi’den Juventus maçı öncesi yardım alması hakkında: “Henüz takımın başına geçmiştim. Ben ve yardımcılarımın elinde, oyunculara gösterecek bir şey yoktu. Bacconi’yle tesadüfen kaldığımız otelin önünde karşılaştık. Birbirimizi yıllardır tanırız. Yardımına teşekkür ederim ki bu sayede Juventus’un oyununa dair anlamlı görüntüleri takımıma gösterebildim.”
Lige dair: “Açığı kapatabiliriz. Ocak’tan itibaren bizim için başka bir lig başlayacak: 9 puan, 5-6 maçta telafi edilebilir. Mücadelede varız.”
Drogba hakkında: “O bir şampiyon, ama 35 yaşında. O da lider ruhuna sahip. Mütevazı, saygın ve motivasyon sahibi. O gerçekten büyük.”