Mancini ile Terim arasındaki diyalog

Mancini ile Terim arasındaki diyalog
Mancini ile Terim arasındaki diyalog
Antrenörler toplantısında Terim ile Mancini, tam bir dostluk örneği gösterdi. İtalyan hoca, "Türk futbolu yabancı sınırlamasıyla gelişmez" dedi.

25 Eylül 2013'te Fatih Terim'in Galatasaray 'daki görevinden alınması ile teknik direktörlüğe Roberto Mancini getirilmişti. Fiorentina'da da 12 yıl önce aynı kaderi yaşayan Terim ve Mancini, dün Türkiye 'de ilk kez bir araya geldi.

Selçuk İnan imzayı atıyor


Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) organize ettiği ve Terim'in ev sahipliğinde düzenlenen antrenörler toplantısında, İtalyan teknik adam ile Milli Takımlar Teknik Direktörü arasında sıcak diyaloglar yaşandı.

İTALYANCA 'HOŞ GELDİN'

15 kulübün teknik adamının katıldığı toplantıya Mancini, İstanbul 'dan sabah gelişi nedeni ile yardımcısı Tugay Kerimoğlu ile birlikte 40 dakika geç katıldı. Fatih Terim, Galatasaray'dan ayrılması ile göreve getirilen Mancini'ye toplantıya katıldığında İtalyanca 'Hoş geldin' dedi.

Ardından Terim, yine İtalyanca konuşarak "Türkiye'ye alıştınız mı?" sorusunu yöneltti. Mancini de "O benim arkadaşım" dediği Terim'e "Teşekkürler. 4 ay geride kaldı. Türkiye'de hiç yabancılık çekmiyorum. Çünkü birçok bakımdan siz de takdir edersiniz ki İtalya'ya çok benziyor. Bazen kendimi ülkemde hissettiğim oluyor. Spor dünyası, Türkiye'nin iklimi, atmosferi…"

Gremio'dan Cimbom'a ağır suçlamalar


4 YABANCI KÜLFET

Terim ile Mancini arasındaki bu sohbetin ardından basına kapalı gerçekleştirilen teknik direktörler zirvesinde, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim birçok antrenörün değişmesini istediği 6+0+4 kuralı hakkında
Mancini’nin yorumunu sordu.

İtalyan teknik adam görüşünü şu cümlelerle ortaya koydu:
"Türk futbolu böyle gelişmez. Bir sınırlama getirilmesi isteniyorsa; bu, kriter sınırlaması olmalı, sayı değil. Avrupa’da biliyorsunuz, bunun birçok farklı uygulamaları var. Bunlardan bir sentez yapılıp, uyarlanabilir. 4 yabancı tribünlerde oturup kulüplere sadece mali külfet getiriyor. Ve Türk futboluna, takımlara yararı değil, tam tersine zararı dokunuyor."

Galatasaray'a transferini açıkladı