Mancini, Melo'yu hala istiyor

Mancini, Melo'yu hala istiyor
Mancini, Melo'yu hala istiyor
Transfer sezonunda Galatasaray'ın başını en çok ağrıtan isim olan Felipe Melo'ya sözleşme yenilemiş olmasına rağmen, Roberto Mancini'nin başında bulunduğu Inter'in ilgisi sürüyor.

Yaz boyunca Inter ile flört halinde olan sonuç alınamayınca Galatasaray ile sözleşmesini uzatan Felipe Melo’ya, Inter’in ilgisi sürüyor.  Inter teknik direktörü Roberto Mancini ülkesinin ünlü gazetelerinden La Gazetta Dello Sport’a verdiği demeçte “Orta sahada bir karakter eksiğimiz var. Melo tam da bu karakterde bir futbolcu. Gelecek günlerde neler olacak göreceğiz” ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar İtalyan medyasında, İnter’in Melo transferinde son sözü söylemediği şeklinde yorumlanıyor.

Sarı-Kırmızılı ekiple uzun uğraşlar sonucunda yeni sözleşme imzalayan Felipe Melo, Sivasspor ve Real Madrid maçlarının kadrosuna alınmamıştı. Hamza hoca, bu karara gerekçe olarak, oyuncunun hazır olmamasını göstermişti. Ancak hazır olmayan bir oyuncunun, hazırlık maçına götürülmemesi kafa karıştırırken, Mancini’nin bu açıklamasının ardından konu başka bir boyuta taşınmış oldu.

Melo’nun sözleşme yenilenmiş olmasına rağmen, Inter’in Kovacic ve Shaqiri’nin satılmasının ardından elde ettiği bedeller ile Galatasaray’ın Melo için istediği bonservis bedelini ödeyebileceği ve transferi bitirebileceği belirtiliyor.