Mancini şoke etti: 65 milyon euro

Mancini şoke etti: 65 milyon euro
Mancini şoke etti: 65 milyon euro
Galatasaray, Bursa deplasmanından kupa finali biletiyle döndü. Kupayı müzesine götürmek isteyen sarı-kırmızılılar, bir yandan da önümüzdeki sezonun planlaması için harekete geçiliyor.

Gelecek sezonun yapılanması için Başkan Ünal Aysal ile teknik direktör Roberto Mancini, Florya'da teke tek bir zirve yapacak. Bu zirvede kulübün transfer bütçesi ve beraberinde transfer politikası belirlenecek.

Galatasaray'ın zafer gecesi


100 MİLYON DOLARLIK YENİ KREDİ ANLAŞMASI YAPILDI
Mali kongreden hasarsız sıyrılan Aysal, Bursaspor galibiyetinin ardından gece geç saatlerde tescillenen 124 milyon TL'lik vergi cezasının şoku ile sarsıldı. Aysal, kısa vadeye yayılan borçların yeniden yapılandırılması için bir banka ile 100 milyon dolarlık kredi için anlaşmaya vardı. Bu kredinin büyük bölümü borcun kapatılması ve vadenin uzatılması için kullanılırken, ne kadarının transfere kullanılacağı Başkan Aysal ile Mancini görüşmesi sonrasında kesinlik kazanacak.

100 milyon dolarlık kredi anlaşmasına rağmen Başkan Aysal'ın transfer konusunda bu kez elinin geçmişte olduğu gibi açık olmayacağı sızan haberler arasında. Aysal, bazı oyuncuların satışı ile elde edilecek gelir yoluyla transfer harcamalarının önemli bir bölümünü karşılayacak bir politika izlemeyi hedefliyor.

Malaga'da kiralık oynayan Nordin Amrabat'ın İspanya'daki başarısı, Faslı oyuncunun 5-6 milyon euro arasında bir rakama satılmasını gündeme getiriyor. Ancak bu satıştan elde edilecek para ile geleceğe dönük yıldız adayı genç isimler transfer edilerek kadro güçlendirilecek. Ayrıca Didier Drogba ve Emmanuel Eboue gibi yüksek kontratlı oyuncular ile yollar ayrılacak ve bütçe rahatlayacak.

G.Saray'a 123.5 milyon TL ceza


MANCINI'NİN İSTEDİKLERİ 65 MİLYON EURO

Ünal Aysal'ın bu kez transferde tutumlu bir tasarruf politikası izlemesinin, Mancini'nin beklentilerini karşılayıp karşılamayacağı merak konusu oldu. Mancini, başta Drogba'nın yerine önemli bir golcü ve orta alan ile savunmaya yıldız isimlerin transferini hedefliyor. Mancini'nin hayal ettiği 3 ismin maliyeti 45 milyon euroya ulaşıyor. Ayrıca İtalyan teknik adamın kadro rotasyonu ve kulübenin genişlemesi için düşündüğü 6-7 oyuncu transferi daha var. Bu transferlerin maliyeti de en az 15 milyon euro civarında. Yani Mancini'nin transfer istekleri eksiksiz gerçekleşirse kulübe 65 milyon euro gibi bir maliyetin çıkması söz konusu. Ancak bu isteklere Başkan Aysal'ın olumlu yanıt vermesi beklenmiyor.

Daha önce Inter ve Manchester City'de aynı çelişkiyi yaşadığı için İtalyan hoca ardına bakmadan istifa yolunu seçmişti. Aynı şeyin Galatasaray'da gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman gösterecek. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Galatasaray 3 taraftarı arıyor