Mancini: Tur şansımız yüzde 40

Mancini: Tur şansımız yüzde 40
Mancini: Tur şansımız yüzde 40
Chelsea maçı öncesi tur şansını yüzde 80 olarak gösteren Roberto Mancini, karşılaşmanın ardından ise çeyrek final şanslarının yüzde 40 olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, 1-1 berabere kaldıkları Chelsea karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında, ilk dakikalarda sahada istediklerini yapamadıklarını belirterek, "İlk bölümde Chelsea'ye olması gerekenden fazla saygı gösterdik. Yaptığımız 4-5 hata var, bunlardan biri de golle sonuçlandı" dedi.

Galatasaray - Chelsea maçında ikinci 'Donk vakası'


"Saygı" kelimesini, kaygı ve korku anlamında kullandığını aktaran İtalyan teknik adam, Chelsea'nin güçlü bir rakip olmasına karşın onlara karşı gösterdikleri saygıyı bir rakibe olması gerekenden fazla bulduğunu ve o dönemde çok fazla hata yaptıklarını ve gol yediklerini dile getirdi.

Mancini, maça Semih ve Yekta ile başlamamasından pişmanlık duyup duymadığı konusunda ise, "Hayır, pişman olmadım. Bir karar verdiğinizde bunun doğru olduğunu düşünürsünüz" ifadesini kullandı.

Polis Arena'da pankart avına çıktı


"MAÇ ÖNCESİNE GÖRE ŞANSIMZI DAHA FAZLA"

Roberto Mancini, dün yaptığı basın toplantısında Chelsea'nin tur şansını yüzde 80 olarak gösterdiği hatırlatılarak, bu maçın ardından düşüncesinin sorulması üzerine, "Şu anda maç öncesine göre tur şansımızın daha fazla olduğunu düşünüyorum. İkinci maçta şansımızın yüzde 40 olduğunu söyleyebilirim" cevabını verdi.

İngiltere 'deki maçın çok zorlu geçeceğini dile getiren İtalyan çalıştırıcı, "Orada işlerin çok zor olacağını tahmin ediyorum ama oyuncularımız ikinci yarıda neler yapabileceklerini gördüler. Bu oyunla ikinci maçta bir şeyler elde edebiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Mancini, ilk yarıda Chelsea kaptanı John Terry'nin topu oyun dışına atmayıp, Burak Yılmaz'ın bulduğu golün iptal edilmesine neden olmasıyla ilgili, "Pozisyonu görmedim. Ne olduğun bilmiyorum. Ben sadece Burak'ın golünün ardından hakemin Terry'e sarı kart gösterdiğini gördüm" dedi.

DROGBA KULAĞINA NE SÖYLEDİ?

Oyundan alınan Didier Drogba'nın saha kenarında kulağına ne söylediğinin sorulması üzerine de Mancini, esprili bir şekilde, "Özel bir şey değil. Maçtan sonra birlikte yemeğe gidip gidemeyeceğimizi sordu" demekle yetindi. (AA)

Vali Mutlu: Tam sahaya girecektim, golü yemişiz