Mancini'den derbi açıklaması

Mancini'den derbi açıklaması
Mancini'den derbi açıklaması
Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Süper Lig'de Pazar günü oynayacakları Fenerbahçe derbisini kazanmak istediklerini söyledi.

İSTANBUL - GS TV'ye açıklamalarda bulunan Roberto Mancini, Şampiyonlar Ligi'ne gidebilmek için Fenerbahçe derbisinden başlayarak kazanmaları gerektiğini vurgulayarak, "Amacımız kesinlikle galip gelmek. Galip gelmeyi istememizin tek sebebi maçın derbi olması değil. Sezon sonuna kadar oynadığımız lig maçlarında elimizden gelenin en iyisini yapmamız lazım. Çünkü sezon sonunda Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan gitmek istiyoruz. Bunun için bu haftadan başlayarak galip gelmemiz gerekiyor" diye konuştu.

G.Saray'ın yeni sportif direktörü


İtalyan teknik adam, Fenerbahçe'nin liderliği hak ettiğini dile getirerek, "Ligin lideriyle karşılaşacağız. Dürüst olmak gerekirse orada olmayı hak eden bir liderle oynayacağız. Kafamızdaki; en iyi mücadelemizi gösterip, onlara karşı iyi bir futbol oynamak" ifadelerini kullandı.

"BU HAFTA İÇİ MAÇ OYNAMAMAMIZ BİZİM İÇİN İYİ OLDU"

Uzun zaman sonra hafta içinde maç yapmadıklarını hatırlatan Roberto Mancini, bu durumun çalışmaları açısından daha iyi olduğunu söyledi.

Hafta içi maç yapmamalarının kendileri açısından önemli bir fırsat olduğunu kaydeden Mancini, "Baktığımızda geçen 25 günde devamlı hafta içi ve hafta sonu maç yapan bir takım vardı. Otomatik olarak istediğimiz çalışma fırsatını bulamadık. Çalışma anlamında bu hafta içi maç oynamamamız bizim için iyi oldu" ifadelerini kullandı.

Oyuncularının ekstra bir motivasyona gerek duymadığını anlatan Mancini, "Çok önemli bir derbi olduğunu bütün oyuncularımız biliyor. Konsantre anlamında önümüzde uzun günler var. Şimdi yapmamız gereken, maça kadar her çıktığımız antrenmana konsantre olmak" şeklinde konuştu.

Mancini'ye sürpriz teklif


"ARTIK AMAÇLAR, ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE BAŞARI OLMALI"

Derbi maçların mutlaka önemli olduğunu belirten Mancini, "Artık amaçlar, derbileri kazanmaktan ziyade Şampiyonlar Ligi ve Avrupa'daki başarı olmalı. Bu tip şeylerin daha önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Derbi haftasının Türkiye 'de çok farklı geçtiğini anlatan Mancini, sözlerini şöyle tamamladı:
"Derbiler mutlaka çok önemli. Bu açıdan Fenerbahçe derbisi de önemli ama önemli olmasının mesajı sadece Fenerbahçe'ye karşı oynamamız değil, 3 puan kazanmamızın gerekliliği. Belli bir amacımız var. Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz ve bunun için kazanmamız gerekiyor. Derbide aynı şehrin takımları oynuyor. Burada birden fazla derbi var. Onun için derbi haftası ister istemez daha farklı geçiyor." (AA)

F.Bahçe ve G.Saray'a ceza