Mancini'den Mourinho'ya: Arkadaş değiliz

Mancini'den Mourinho'ya: Arkadaş değiliz
Mancini'den Mourinho'ya: Arkadaş değiliz
Galatasaray Teknik Direktörü Mancini, Şampiyonlar Ligi'nde Salı günü oynanacak Chelsea maçı öncesi İtalyan La Repubblica gazetesine açıklamalarda bulundu.

2010 yılında Şampiyonlar Ligi'ni kazanan Inter'i, görev yaptığı 2006-2007 yıllarında kendisinin inşa ettiği ve Jose Mourinho’nun da hazıra konduğu yönündeki açıklamalardan dolayı iki Portekizli teknik adam ile arasında yaşanan soğukluğa değinen Roberto Mancini, “Bir İngiliz TV’sine gayet normal şeyler söyledim. Ancak bizi bir polemiğin içine çektiler. Mourinho’nun, açıklamalarıma çok alındığını öğrendim. İstanbul ’da karşılaştığımızda birbirimize sadece ‘merhaba’ dedik. Ne arkadaşız ne de birbirimize güveniriz. Onun arkadaşlıklara açık olduğunu sanmıyorum ya da belki de sadece öyle görünüyor” diye konuştu.

Galatasaray'ın Chelsea kadrosu


Londra’daki maçta bir patlama yapmak istediklerini belirten İtalyan çalıştırıcı, "Bu elbette kolay olmayacaktır ama çok güzel olur" dedi.

"İTALYA YAŞAMAK İÇİN DAHA İYİ BİR ÜLKE"

Röportajı yapan muhabirin, “Ne yazık ki büyük İtalyan antrenörleri olarak hepiniz başka ülkedesiniz, çok kazanıyorsunuz ve dönecek gibi görünmüyorsunuz” sözleri üzerine tecrübeli teknik adam, "Bu normal değil mi? Aynen büyük futbolcular gibiyiz. Ama bir gün döneceğiz. Umarım 1-2 yıl içinde İtalya’da her şey daha iyiye gider, ülke büyüme gösterir, insanlar daha mutlu hisseder, daha çok kazanır ve böylece bu futbola da yansır. Uzun zamandır yurtdışında yaşayan birisi olarak inan ki İtalya, daha iyi yaşanılan bir ülke” ifadelerini kullandı.

Mancini, kısa bir süre önce göreve başlayan İtalya’nın en genç Başbakanı Matteo Renzi’nin, ülkeyi daha iyi şartlara taşıyacak şeyler yapacağına inandığını söyledi.

Chelsea'ye Aston Villa darbesi


CONTE’YE ÖVGÜ

Şampiyonlar Ligi’nden eledikleri ve Serie A’da yenilmezliğini koruyan Juventus’u değerlendiren Mancini, “Vidal, Tevez, Pogba ve Pirlo gibi çok iyi oyuncuları var. Bunlar aynı zamanda Serie A’nın yıldız oyuncuları. Juventus, önümüzdeki maçlarda beraber kalmamaya dikkat ederse, ligde 100 puana kadar ulaşabilir. Ancak başarılı bir takım için sadece başarılı oyuncular yetmez, doğru bir yönetim de önemli. Teknik direktör de önemli. Antonio Conte iyi bir çıkarıyor ve başarısı tartışılmaz” şeklinde konuştu. Esma Çakır (DHA)

Chelsea-G.Saray maçına Alman hakem