Mancini'den Sneijder açıklaması

Mancini'den Sneijder açıklaması
Mancini'den Sneijder açıklaması
Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Juventus zaferinin ardından GS TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ BİR TAKIM OLDUĞUMUZU HER ZAMAN ...

Tüm futbolcularımı tebrik ediyorum çok önemli bir başardılar. Gençken Juventus taraftarıydım, ama benim için dün kazanmak çok önemliydi. Daha çok maç için motivasyon ve konsantrasyona ihtiyacımız var. Takım olarak daha iyiye gidiyoruz. İyi bir takım olduğumuzu her zaman hatırlamamız gerekiyor.

'Galatasaray çatıyı yapmazsa...'


NUMARALAR ÖNEMLİ DEĞİLDİR

Yeni bir takıma geldiğinizde sezona devam ederken işler zor olabiliyor. Takımı tanımanız 2 ay hatta 4-5 ay gerektirebilir. En önemlisi takımla birlikte sezon başı kampı geçirebilmek. Sistemlerde numaralar önemli değildir. Önemli olan mentalitedir.

UMARIM BİR AN ÖNCE İYİLEŞİR

Muslera ve Sneijder'in eksikliği takımı olumsuz etkiledi. Gökhan Zan iyi bir oyuncu. Kaliteli ve bizim için çok önemli. Hamit Altıntop da bizim için çok önemli, umarın bir an önce iyileşir.

TRANSFER AÇIKLAMASI

Her transfer döneminde bazı iddialar yazılır. Wesley Sneijder hakkında çıkanlar normal. Ben kesinlikle böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Umut Bulut tarih yazmaya devam ediyor


İSİM VERMEK ZOR

Çok zor bir gruptan çıktık, ama artık bu geçmişte kaldı. Sakin olarak ligdeki 3 maçımıza konsantre olmamız gerekiyor. Juventus'u bir kenara bırakıp bu maçlara odaklanmamız gerekiyor. Ocak ayında yeni oyuncular takıma katılır mı bunu düşünürüz. Bunu söylemek çok zor. Devler Ligi'nde gruptan çıkmışsanız çok güçlü bir takımla karşılaşacağınız kesin. Spesifik bir isim vermek tabii ki çok zor.

FRİKİĞİ KİMİN KULLANDIĞI ÖNEMLİ DEĞİL
Yapılması gereken frikiğin en iyi şekilde kullanılması. Kimin kullanacağı önemli değil. Frikik, korner çok abartılacak şeyler değil. En iyi şekilde kullanılması gerekiyor. Önemli olan bu.

İspanya'da Galatasaray korkusu