Mancini'ye Tevez göndermesi

Mancini'ye Tevez göndermesi
Mancini'ye Tevez göndermesi
Roberto Mancini'nin Galatasaray'ın başına geçmesi, İtalyan basınında geniş yer buldu.

Esma Çakır / Torino (DHA) - La Gazzetta dello Sport, “Juve: Conte’nin gözü, Galatasaray kulübesindeki Mancini’de” ve “Galatasaray’ın gecesinde Mancini de var” başlıklarını kullandı.

Dejavu! Yine Terim, yine Mancini

Roberto Mancini'nin “Hemen Juventus’la karşılaşmak, büyük bir mücadele. Böyle zor bir seviyedeki maça bir günde hazırlanmak çok zor, ama deneyeceğiz” yönündeki ilk açıklamalarına yer veren gazete , Mancini’nin üzerinde durduğu ilk konunun savunmayı güçlendirmek olduğuna değindi.

2001 yılında da Mancini’nin, Fatih Terim’in ardından Fiorentina’yı çalıştırdığına vurgu yapan La Gazzetta dello Sport, Wesley Sneijder ve Emmanuel Eboue’nin sürtüşmelerine atıfta bulunarak, “Önünde modernleştirilmesi gereken bir takım ve yeniden inşa edilmesi gereken bir soyunma odası var” ifadelerini kullandı. Mancini’nin Şampiyonlar Ligi’ni denize atmak istemediğini savunan gazete, “Juventus maçından başlayarak, sonuna kadar kartlarını kullanacak” yorumunda bulundu.

Mancini: Doğru bir karar verdim


Corriere dello Sport ise Manchester City’de Mancini’nin beraber çalıştığı ve şu anda Juventus’ta forma giyen Carlos Tevez’e atıfta bulunarak, “Mancini’nin dönüşü. Hemen Tevez, ne güzel bir mücadele” başlığını attı. Haberde “Geçen yıl Manchester City’den kovulan Mancini kendini İstanbul ’da buldu” ifadeleri kullanılırken, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın hemen hemen Mancini’nin tüm şartlarını kabul ettiği iddia edildi.

Mancini’nin takımın yöneticileri ve futbolcular tarafından coşkuyla karşılandığını yazan gazete, İtalyan teknik adamın, takımı güçlendirmek için Ocak ayında yeni oyuncular için iyi bir bütçe ayırması konusunda Ünal Aysal’ı ikna ettiğini belirtti. Corriere dello Sport, Juventus’un savunma oyuncusu Giorgio Chiellini’nin açıklamalarına da yer verdi. Chiellini, Mancini için "Sadece iki gün, bu maçta bir iz bırakmasına yetmeyecektir" dedi.

İşte Aysal-Terim mesajlaşmaları