Mancini'yi şoke eden hamle!

Mancini'yi şoke eden hamle!
Mancini'yi şoke eden hamle!
İtalya Milli Takımı teknik direktörlüğü için en güçlü aday olarak gösterilen Roberto Mancini için beklenmedik bir engel çıktı.

Galatasaray ile yolları ayrılan Roberto Mancini, İtalya Milli Takımı'nın başına geçmek için Antonio Conte ile çekişiyor. Cesare Prandelli'den boşalan koltuğa ya sarı-kırmızılıların eski hocası ya da Juventus eski teknik direktörünün oturacağı belirtiliyor. Ancak bu yarışta favori olarak gösterilen Mancini için önemli bir engel bulunuyor.

Ülkemizden kovulup, dünyada başarılı olan teknik direktörler


La Stampa gazetesinin haberine göre; Lazio Kulübü Başkanı Claudio Lotito, Mancini'nin milli takımın başına geçmesini istemiyor. İtalya Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan ve federasyonda önemli bir nüfuzu bulunduğu belirtilen Lotito, tecrübeli çalıştırıcının seçilmemesi yönünde kulis faaliyetleri yürütüyor.

Aynı zamanda Roberto Mancini'nin 2004'te Lazio'dan ayrıldığı dönemde kulübün başındaki isim olan Lotito'nun bu tavrını federasyon asbaşkanı da doğruladı. Carlo Tavecchio ile birlikte federasyon başkanlığı koltuğu için iki adaydan biri olan Demetrio Albertini, konuyu gündeme getirdi ve Lotito'nun başkan gibi hareket ettiğini ifade etti.

ANKET SONUÇLARI NE DİYOR?

Çizme'de son yapılan anket, Roberto Mancini'yi önde gösterdi. Mancini'nin yüzde 45 ile birinci sırada bulunduğu ankette, Juventus ile yollarını ayıran Antonio Conte yüzde 35'le ikinci, Francesco Guidolin yüzde 10'la üçüncü sırayı aldı. (Skorer.com)

Ve Prandelli son noktayı koydu!