Manisa'da başkanlığa talip yok

Vestel grubunun Türk sporundaki olayları gerekçe göstererek Vestel Manisaspor'un sponsorluğundan ayrılacağını açıklamasının ardından kulüp zor günlere doğru adım adım ilerliyor.

MANİSA - Vestel grubunun Türk sporundaki olayları gerekçe göstererek Vestel Manisaspor'un sponsorluğundan ayrılacağını açıklamasının ardından kulüp zor günlere doğru adım adım ilerliyor. Son olarak, Manisa'da yapılan ve oybirliğiyle Belediye Başkanı Bülent Kar'ın divan başkanlığını üstlendiği olağanüstü kongreden bir sonuç çıkmadı. ve yeni bir yönetim oluşmadı.
Genel kurul öncesi Cengiz Ergün başkanlığında bir listenin çıkarılması kararlaştırılırken, bilançonun açıklanmasından ve Vestel Şirketler Grubu'nun 3.5 milyon YTL borcu bulunduğunun, ayrıca Ahmet Nazif Zorlu'nun da kulüpten 20 milyon YTL'lik şahsi alacağı olduğunun belirtilmesinin ardından işler karıştı. Cengiz Ergün, bu şartlar altında aday olamayacağını belirterek çekildi.
Başkan Haluk Çubukçu ve altı yönetici, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederken bu istekleri divan kurulu tarafından kabul görmedi. Bu arada, tüzük gereği yeni yönetimin oluşması için başkan adaylarının liste hazırlaması istendi. Divan Başkanı Bülent Kar kongreye 25 dakika ara verdikten sonra listelerin kendisine gelmesini bekledi. Ancak herhangi bir liste divana gelmedi. Kar, kongrenin 18 Ekim'de, çoğunluk bulunamazsa 25 Ekim'de gerçekleştirileceğini belirterek toplantıyı kapatmak durumunda kaldı. (Spor Servisi)