Manisa'da hakeme yumruk

Maçı 37. dakikadaki arbede bitirdi.


Vestel Manisa-Sakarya maçında hakem Cüneyt Çakır, Vestelli Bülent'in ve kaleci antrenörünün saldırısına uğradı. Yumruklanan hakem maçı iptal etti.

MANİSA - Vestel Manisaspor şu sıralar ligin en 'olaylı' takımı. Hafta içerisinde takımın teknik menajeri, antrenörü ve psikoloğuyla yollarının ayrıldığını açıklayan Vestel'in dün de Sakaryaspor'la sahasında oynadığı maç olaylar nedeniyle tatil edildi.
1-1 eşitlikte devam eden maçın 37. dakikasında, Vestel Manisaspor'dan Selçuk ve Sakaryaspor'dan Capurro arasındaki mücadelenin ardından iki oyuncu arasında yaşanan gerginlik bir anda büyüyince saha karıştı. Bu karışıklıkta hakem Cüneyt Çakır, kalesinden çıkarak pozisyonun olduğu bölgeye gelen Vestel Manisaspor kalecisi Bülent'e kırmızı kart, Capurro ve Selçuk'a da sarı kart gösterdi.
Saha içindeki kargaşa sırasında kendisine özellikle kaleci Bülent tarafından fiziki müdahalede bulunulması üzerine soyunma odasına giden hakem Cüneyt Çakır maçı tatil ettiğini açıkladı.
Zorlu: Desteği çekeriz
Bülent'in, hakemin FIFA kokartını ve formasını yırttığı öğrenildi. Çakır maçtan sonra bu iddiayı doğrularken "Vestel kaleci antrenörü Metin Bayındır da soyunma odasına giderken suratıma yumruk attı. Bu, Türk futboluna atılan bir yumruktur" dedi. Bülent, hakeme davranışından ötürü özür diledi. Vestel cephesindeyse teknik direktör Ersun Yanal maçın neden tatil edildiğini anlayamadığını belirterek, "Fiziksel temaslar yaşanmış ama yumruk ve darp gibi birşey ben göremedim. Bu ceza koskoca camiaya verilmemeliydi" diye konuştu.
Bu arada Vestel Manisaspor Onursal Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, hakem soyunma odasına giderek maçın devamı için büyük çaba harcadı. Zorlu maçın tatil edildiğinin kesinleşmesinin ardından, "Şiddet varsa, provoke de varsa spora yatırımımızı gözden geçiririz" şeklinde sert bir açıklama yaptı. Başkan Haluk Çubukçu ise "Olaylara karışan futbolcu ve antrenörlerimiz hakkında radikal kararlar alacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)Ankara-Sivas: 2-1
STAT: Yenikent ASAŞ
HAKEMLER: Cemil Şensöz, Mehmet Cem Hanoğlu, Ali Zağlı
ANKARA: Hakan **, Muhammed **, Ediz * (Fırat 69 *), Batak ***, Wederson ***, Hürriyet ** (Anıl 69 *), Özer ***, Volkan ***, Bilal ***, M. Tosun **, Jaba ** (Adem 84)
SİVAS: Akın **, Murat *, Servet *, Hayrettin **, Cem Can *, Yasir ***, Colosimo *, Gürhan *, İlhan *** (Hasan 86), Gökhan ** (Balili 58 **), Cvetkov ** (Serdar 58 *)
GOLLER: Murat Tosun (4), Volkan (80) / Cvetkov (56)
SARI KART: Jaba
KIRMIZI KART: Servet (37)
G. Antep-Ç. Rize: 1-0
STAT: Kamil Ocak
HAKEMLER: Bülent Yıldırım, Alpaslan Dedeş, İsmail Şencan
GAZİANTEPSPOR: Hasagiç **, Kirita **, Bekir ***, Afanou ***, Ekrem *** (Erdal 63 ***), Özgür ** (Zurita 78), Fatih **, Mahmut **, Göksel **, De Nigris ** (Diawara 69 **), Veysel **
ÇAYKUR RİZESPOR: Zdravkov **, Yasin **, Hasan ** (Seydihan 90), Altan **, El Tabei *, Ferhat * (Cem 90), Victoria **, Emrah **, İbrahim **, Ferdi ** (Erhan 61 *), Zafer Biryol **
GOL: Erdal (89)
SARI KARTLAR: Bekir, Erdal / Yasin, Emrah
Kayseri-Antalya: 4-4
STAT: Atatürk
HAKEMLER: Fırat Aydınus, Süleyman Özay, Muharrem Yılmaz
KAYSERİ: Ivankov *, Uğur **, Tayfun *, Mendez **, Toledo *, Bülent * (Eder 70 *), Ragıp **, Mehmet ***, Fatih ** (Kamber 63 *), Özgürcan * (Iglesias 75), Gökhan **,
ANTALYA: Cordoba **, Uğur **, Dzeiwicki **, Bieniuk **, Şenol **, Suazo **, Volkan **, İlyas ***, A. Bilgin ***, A. Dursun * (A. Zitouni 56 *), Coşkun *** (Levent 86)
GOLLER: Gökhan (9 ve 89), Mehmet (16 ve 32)/ Coşkun (34, 54 ve 66), Ali Bilgin (64)
SARI KARTLAR: Tayfun / Bieniuk, Dzeiwicki, Uğur
Denizli-G. Birliği: 3-2
STAT: Denizli Atatürk
HAKEMLER: Bülent Demirlek, Serdar Akçer, Ömer Faruk Yeşil
DENİZLİSPOR: Souleymanou *, Ahmet ** (Fatih Egedik 60 *), Kratochvil ***, Erman **, Abraham ***, Cesar ***, İbrahim Ege **, Serhat ***, Bülent **, Yusuf *** (Süleyman Görgün 82) Adriano *** (Fatih Yiğen 90)
GENÇLERBİRLİĞİ: Recep *, Traore **, Dramani ** (Erhan 51 **), Eren **, Erkan **, Mehmet Nas ***, Mehmet Çakır ***, Ayhan **, Engin *, Okan **, Isaac ** (Sandro 82)
GOLLER: Serhat (41), Kratochvil (70 ve 77) / Engin (47), Mehmet Çakır (74)
SARI KARTLAR: Yusuf / Dramani, Traore, Sandro
KIRMIZI KART: Fatih Egedik (80)