Manisalılar 'Çekilme kararı gözden geçirilsin' diyor

Vestel'in, Manisaspor'un sponsorluğunu bıraktığını açıklamasının ardından Manisa çevresinden farklı tepkiler geldi. Tepkilerin geneli
Vestel'in bu kararını yeniden gözden geçirmesi yönündeydi. İşte karara tepkiler...

MANİSA - Vestel'in, Manisaspor'un sponsorluğunu bıraktığını açıklamasının ardından Manisa çevresinden farklı tepkiler geldi. Tepkilerin geneli
Vestel'in bu kararını yeniden gözden geçirmesi yönündeydi. İşte karara tepkiler...

Bülent Arınç (AKP Manisa Milletvekili)
"Vestel firmasının sponsorluktan çekilmesi kararı yanlış. Futbolda yapılan haksızlıklara karşı hukuki mücadele vermek varken, bu tavrın takınılması yanlıştır. 'Ben küstüm, oyun bozuldu' demek yanlıştır. Vestel'in tavrını düzeltmesi gerekir. Sayın Ahmet Nazif Zorlu, Ömer Yüngül ve Haluk Çubukçu'ya sesleniyorum; Ey Zorlu, Manisa'dan çok şey kazandın, desteğini çekme."

Refik Arslan Öztürk (Manisa Valisi)
"Kamuoyunun, Vestel Manisaspor'un haksızlığa uğradığını kabul ettiği günlerde, Vestel'in sponsorluktan çekildiğini açıklaması bence biraz acelecilik oldu. Şehir düşkırıklığına uğradı ve şok etkisi yarattı. Bu kararla bütün şehir cezalandırılmış oldu."

Bülent Kar (Manisa Belediye Başkanı)
"Vestel'in bu kararı almadan önce bizimle görüşmesi gerekiyordu ama sonuçta kararı açıkladı. Vestel Manisaspor sahipsiz değildir ve bu ligde yoluna devam edecektir. Başkan Haluk Çubukçu, tüm söylediklerinde haklı. Ama Çubukçu'nun deyimiyle de burasının Türkiye olduğu unutulmasın."

Arif Koşar (Manisa Ticaret Borsası Başkanı ve eski yönetici)
"Vestel bu şehirsiz, bu şehir Vestel'siz olmaz. Ufak tefek kırgınlıklar olabilir ama pire için yorgan yakılmaz. Sayın Ahmet Nazif Zorlu'nun konuyu bir daha irdelemesi gerekiyor. Avrupa kupaları sözü var, bu sözün yerine getirilmesini bekliyoruz."

Hasan Geriter (Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı)
"Sadece desteği çekmek sorunu çözmez. Manisaspor zamansız bırakılmamalı, kararın gözden geçirilmesini bekliyoruz."